Szavai szerint ezek a tárgyalások kiterjedhetnek a hiperszonikus fegyverekre, az Európában kiépített amerikai rakétavédelemre, az űrfegyverekre és a nukleáris kísérletekre. Elmondta, hogy Moszkva az elnöki beiktatás után kész a kapcsolatfelvételre a Trump-kormányzattal.
Lavrov értelmezése szerint Trump a The Timesnak adott interjújában nem kötötte a nukleáris leszerelés ügyéhez az Oroszország ellen az ukrajnai beavatkozása miatt bevezetett szankciók feloldását.
Szerinte csupán annyit mondott, hogy kezdeni kellene valamit a gazdasági büntetőintézkedésekkel, fel kell mérni, milyen jó megállapodásokat köthetne egymással Washington és Moszkva, valamint hogy esély nyílhat az alkura a nukleáris fegyverek kérdésében.
A miniszter ismételten cáfolta a készülő reykjavíki orosz-amerikai csúcsról szóló sajtójelentéseket. Úgy vélekedett, hogy a két ország kapcsolatainak jövője csak az új kormányzat munkába állása után válik világossá.
Lavrov kifejezte Oroszország készségét, hogy az egyenjogúság, egymás érdekeinek kölcsönös tiszteletben tartása alapján fejlessze kapcsolatait az Egyesült Államokkal, az Európai Unióval és a NATO-val.
Nem tudni, meddig bízhat Putyinban Trump
A leendő elnök a The Timesnak adott interjúban beszélt az Oroszország elleni szankciókról is.Kijelentette: meg kell vizsgálni, hogy "lehetséges-e jó megállapodások elérése Oroszországgal". Trump szerint ebbe beletartozik az is, hogy a nukleáris fegyverzetet "nagyon jelentősen csökkenteni kell"."Oroszország nagyon megszenvedi a szankciókat, és én úgy gondolom, hogy (ebben az ügyben) történhet valami, amivel sokan jól járnának"- fogalmazott a gondolatot továbbfűzve a megválasztott amerikai elnök.