A Ház hétfőn, a 13 órakor kezdődő ülés elején megemlékezést tart a kuláküldözések idején tönkretett magyar gazdákról, majd a napirend előtti felszólalások, az interpellációk, az azonnali kérdések és a kérdések következnek.
Az ülésnap második részében bizottsági jelentéseket és összegző módosító javaslatokat tárgyalnak meg a képviselők.
A határozathozatalokat kedd reggel, a napirend előtti felszólalások után tartja az Országgyűlés. A napirendi javaslatban 19 zárószavazás szerepel.
A képviselők elfogadhatják a KDNP indítványát a családi csődvédelemről, valamint a Fidesz előterjesztését a menedékjogi törvény módosításáról, amely lehetővé tenné a kormánynak a biztonságos harmadik országok meghatározását.
Jóváhagyhatnak továbbá Budapesttel kapcsolatos előterjesztéseket, így a vizes vb megvalósításához szükséges létesítményfejlesztésről szóló törvénymódosítást, valamint azt a javaslatot, amely fővárosi fejlesztési beruházások - például a 3-as metró rekonstrukciójának - gyorsítását tűzi célul.
Emellett megszavazhatja az Országgyűlés a személyszállítási szolgáltatásokról szóló törvény módosítását, a műsorterjesztés és a digitális átállás szabályairól szóló jogszabály változtatását, továbbá a vagyon-, a szövetkezeti, a bírósági végrehajtási, a felsőoktatási, a világörökségi, a közfoglalkoztatási és a csődeljárási törvény módosítását. A honatyák döntése nyomán több vízügyi szabály is változhat.
Két határozati javaslatra is igent mondhatnak a képviselők: az egyik a kapcsolati erőszak elleni hatékony fellépést elősegítő nemzeti stratégiai célok meghatározásáról szól, a másik pedig A bújtatott pártfinanszírozás megelőzéséről és az Európai Unió intézményei iránti bizalom megóvásáról címet viseli.
A határozathozatalok után - hétfőhöz hasonlóan - bizottsági jelentések és összegző módosító javaslatok vitája várható, majd két nemzetközi egyezmény általános vitájával zárulhat a kétnapos ülés.