Meleg János kiemelte: a bértárgyaláson megfogalmazták, hogy a munkabéke megőrzése érdekében melyek a szakszervezetek minimum elvárásai. Egyebek mellett az alapbér emelése, a foglalkoztatásra vonatkozó középtávú megállapodás kidolgozása, életpályamodell kialakítása, valamint a kollektív szerződés bizonyos elemeinek rendezése - ismertette a VSZ elnöke.
Meleg János kiemelte: a szakszervezetek célja, hogy a munkáltató által évi két alkalommal felajánlott 25 000-25 000 forint egyszeri kifizetés épüljön be az alapbérbe. Ezzel ugyanis a bérfejlesztési szint már nagyjából eléri a szakszervezetek által javasolt minimum 5 százalékos mértéket - tette hozzá.
A Jobbik teljes szolidaritásáról biztosítja a MÁV dolgozóit
A Jobbik Magyarországért Mozgalom már számtalan alkalommal felhívta a döntéshozók figyelmét a közösségi közlekedési ágazat – azon belül a vasút – dolgozóinak elfogadhatatlan bérhelyzetére. Felháborító, hogy miközben a kormány hűséges klientúrájába tartozó MÁV-os csúcsvezetők havi javadalmazása akár az ötmillió forintot is elérheti, addig a felelősségteljes szakmájukra hivatásként tekintő vasutas „közkatonák” szemét megalázó és teljesen méltánytalan „béremeléssel” akarják kiszúrni. A munkáltatói oldal kupecekhez illő, gyalázatos alkujavaslata joggal elfogadhatatlan a MÁV-nál működő, és most sztrájkot ígérő hét érdekképviselet számára - írta portálunkhoz eljuttatott közleményében Ander Balázs, a Jobbik országgyűlési képviselője.
Amíg a kormányzat az igazságtalan fizetési viszonyokkal az egyenlőtlenségeket növeli, és már nem is árkot ás, hanem szakadékot robbant, addig a Fidesszel szemben egyetlen valódi alternatívának tekinthető Jobbik a bérpolitikában is hidakat építene. A Jobbik felszólítja a kormányt, hogy tegye lehetővé a munkavállalói oldal ötszázalékos alapbérfejlesztésre, valamint elsősorban a létszámhiánnyal küzdő területeken a 2,7 százalékos differenciált béremelésre vonatkozó követeléseinek teljesítését! - fogalmaz a politikus.