A cég több kisvállalkozót nem fizetett ki rendesen, vannak, akik azt állítják, dolgozókat kellett elbocsátaniuk, mert a milliárdos vállalkozó cége nem rendezte az esetenként alig néhány millió forintos számlát.
Demján Sándor egykoron 12-14 milliárdos forgalmú mamutvállalata az Arcadom egyik legcsúfosabb beruházásában, az újbudai Tóváros projektben került érdekellentétbe néhány kisvállalkozóval és a lakásokat silány kivételezésűnek tartó vásárlóval, de van olyan cég, amely azt állítja debreceni munkálatok után nem lett kifizetve.
Az egyik esetben a rendőrség azt a tájékoztatást adta a hírportál számára, hogy az említett ügyben a Budapesti Rendőr-főkapitányság XI. kerületi Rendőrkapitánysága csalás vétsége gyanúja miatt folytat eljárást. A nyomozás elrendelésére 2015. április 2-án került sor.
A hírportál szerint az Arcadom alvállalkozóival beszélgetve visszatérő történet volt, hogy a munkadíjukat egy ponton a társaság megpróbálta 20-40 százalékkal úgymond leszállítani, minőségi kifogásokra hivatkozva.
Az Arcadom ellen végül 2015 januárjában rendelték el a felszámolást. Börcsök Sándor felszámolóbiztos a Hír24 információi szerint április közepén tájékoztatta a cég helyzetéről a pénzükre váró alvállalkozókat, bennfentes értesülések szerint itt az hangzott el, hogy 17 milliárd forintra rúg a teljes követelés.
Demján Sándor mindenesetre megígérte, hogy ha nem sikerül felszámolási egyezséget létrehozni, akkor magánvagyona terhére kártalanítja az alvállalkozókat és a beszállítókat. Pontosabban, az ígéret szerint egy faktorcégen keresztül 70 százalékos tőkeértéken fogja őket kifizetni.
Dr. Boródi Ferenc erre azt mondta, hogy “Demján Sándor kötelezettségvállalása – véleményünk szerint – példa nélküli, egyben példaértékű