A lap a Világgazdasági Fórum (WEF) egy friss tanulmányára hivatkozik, amely rámutat, hogy Németországban 2036-ra minden ötödik német nyugdíjas a szegénységi szint közelében fog élni. A problémákat nem kizárólag a népesség fogyása okozza, hanem például az, hogy már ma is minden negyedik német munkavállaló alacsony bért fizető területen dolgozik, ahol még a tíz eurót sem éri el az órabér. Mindez azt jelenti, hogy 15 év múlva már minden második német nyugdíjas legfeljebb az alapbiztosításnak megfelelő állami nyugdíjban részesül majd.
Hasonló a helyzet az Egyesült Államokban, Nagy-Britanniában, Kanadában, Hollandiában, Ausztráliában és Japánban is. Jelentősen súlyosbítja a helyzetet, hogy a világ most áll a digitalizáció és a robotika jelentette robbanás előtt, amelynek következményeként állások milliói szűnnek majd meg, és nem tudni, milyen számban keletkeznek új munkahelyek - írta a lap.
Megjegyezték, hogy Magyarországon nemcsak az alacsony születésszám jelent gondot, hanem az is, hogy nagyon sokan csak a minimálbér után fizetnek járulékokat, ezért sokkal kevesebb pénz van a nyugdíjkasszában, mint amennyire szükség lenne.
A tanulmány szerzői arra a következtetésre jutnak, hogy a jelenlegi nyugdíjrendszert alapjaiban kell megváltoztatni, mert mostani formájában fenntarthatatlan. Rámutatnak, mindezért az öngondoskodás erősítésének fontosságára is - írja a Magyar Nemzet.
A parlamentben kaptak ízelítőt a nyugdíjasok arról, mennyire veszik őket komolyan a kormánypártok
A hétfői parlamenti ülésnapot a Jobbik az idős emberek problémáinak megoldására szentelte, ám a karzaton helyet foglaló nyugdíjasoknak azt kellett megtapasztalniuk, hogy a kormánypárti politikusok egyszerűen mellébeszélnek, ha számon kérik őket, vagy épp tiszteletlenül nevetgélnek, illetve személyeskedve válaszolnak, s persze Vona Gáborral ijesztgetik őket.