Őrizetbe vették a Buda-Cash Brókerház vezérigazgatóját

Tölgyesi Pétert, a Buda-Cash Brókerház vezérigazgatóját őrizetbe vették, az ügyvédje szerint előzetes letartóztatásba kerülhet.

A Buda-Cash üggyel összefüggésben a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda munkatársai kilenc személyt állítottak elő, és több helyszínen tartottak házkutatást – közölte az Origóval az ORFK sajtószolgálata.

Tölgyesi Péter védelmét ellátó Bánáti János ügyvéd azt nyilatkozta a lapnak, hogy védence házánál reggel fél hétkor jelentek meg a rendőrök. A házkutatás során pedig iratokat foglaltak le.

Tölgyesit őrizetbe vették, de nem tett vallomást

Az Origó úgy tudja, hogy a Buda-Cash Brókerház vezérigazgatóját 12 és 14 óra között hallgatták ki. A rendőrség egy hatoldalas anyagot olvasott fel a gyanúsított Tölgyesi Péternek, aki természetesen nem tett vallomást.

Tölgyesi Pétert védője a valószínűsíti, hogy 72 óra múlva az ügyészség indítványozni fogja az előzetes letartóztatását is. Azt nem volt hajlandó közölni, hogy mennyire viselte meg védencét ez előállítás.  

Több helyen csengettek hajnalban

Hétfőn a magyarnarancs.hu írt arról, hogy reggel hatkor a Buda-Cash több alkalmazottját bevitték a rendőrök. A portál információi szerint hárman a brókerház back office részlegén dolgoztak, azaz főleg adminisztratív ügyekkel foglalkoztak. "Ennek azért lehet jelentősége, mert így hozzáférésük volt azokhoz a rendszerekhez, melyekről a Magyar Nemzeti Bank (MNB) azt állítja: a Buda-Cash évtizedek óta meghamisította az abban szereplő adatokat" - tették hozzá. Később az mno.hu azt írta, bővült a Buda-Cash-ügyben előállítottak köre, a cég vezérigazgatóját különösen jelentős értékre elkövetett csalással gyanúsítják.

A jegybank február 24-én jelentette be, hogy azonnali hatállyal felfüggesztette a Buda-Cash Brókerház működési engedélyét és felügyeleti biztosokat rendelt ki a tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt. Az ügy kapcsán bűncselekmény elkövetésének gyanúja is felmerült, ezért az MNB büntető feljelentést tett az illetékes rendőr-főkapitányságnál.

A jegybank a Buda-Cash tulajdonosain keresztül szoros összefüggésbe hozható Dél-Dunántúli Regionális Bankcsoporthoz (DRB) tartozó négy banknál korlátozta a betétkifizetést és felügyeleti biztosokat rendelt ki. A bankcsoport tagja a DRB-n kívül a miskolci székhelyű Észak-magyarországi Regionális Bank Zrt. (ÉRB), a kaposvári székhelyű Dél-Dunántúli Takarék Bank Zrt. (DDB) és a bicskei központtal működő Buda Regionális Bank Zrt. (BRB).)

Az Alfahir szerkesztősége az összes hajnalban előállított egykori Buda-Cash Brókerház alkalmazottjának az alábbi számot küldi: Generál - Csöngess be hozzám, jóbarát!