A levelet a belügyminiszteren kívül megkapta még a Nemzeti Védelmi Szolgálat és az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság is.
Utóbbi a fent említett megye három vezető beosztású munkatársánál poligráfos vizsgálatot rendelt el, hogy fényt derítsen a levél feladójának kilétére. Egyikőjük nem volt hajlandó részt venni a vizsgálaton, így őt tették felelőssé az információszivárogtatás miatt és felmentéssel megszüntették a hivatásos szolgálati viszonyát.
Harangozó Tamás azzal kapcsolatban tett fel írásbeli kérdést a belügyminiszternek, hogy a poligráfos vizsgálat alkalmazása jogszerűnek minősíthető-e ilyen esetben, hiszen a belügyminiszter "figyelmét felhívni az általa irányított szerveknél észlelt szabálytalanságokra" nem nevezhető bűncselekménynek.
Pintér Sándor válaszában elmondta, hogy egy személyen került sor a poligráf alkalmazására. Annak használata pedig indokolt volt, mivel a levél a szolgálati tekintély megsértésére utaló adatokat tartalmazott.
"A poligráf alkalmazása tehát nem munkajogi kérdéssel összefüggésben és nem a katasztrófavédelem megkeresésére történt."