Schmidt Gábor közleménye szerint a 49 éves békéscsabai férfi 2010 végétől foglalkozott dizájner drogok értékesítésével, melyet a törvény 2012. március 1. napjától kezdődően büntet.
A férfi Felvidékről szerezte be a drogokat, melyeket hetente – olykor több kilogrammos kiszerelésben – Komáromban vagy Budapest közelében vett át.
A békéscsabai férfi 2013. június 13-án történt őrizetbe vételéig működtette a drogok forgalmazásával foglalkozó, Kecskemét fogyasztóinak jelentős részét ellátó, piramisszerűen működő hálózatot.
A békéscsabai férfi a drogokat egy 28 éves kecskeméti férfinak adta át, aki továbbította azokat a dílereknek, akik végül eladták a fogyasztóknak.
A hálózathoz kapcsolódott egy 40 éves tiszaalpári nő, aki a kristály és biozsálya fantázianevű szereket átvette és értékesítette. A hálózathoz tartozott egy 38 éves kiskunfélegyházi férfi is, aki Kiskunfélegyházán és környékén folytatta az értékesítést.
A hálózat tagjai a tiltott szerek terjesztésével jelentős bevételre tettek szert, a rendőrök a vádlottaktól több kilogrammnyi dizájner drogot, nagy mennyiségű kábítószert és a szerek kiporciózásához használt digitális mérlegeket, fóliazacskókat is lefoglaltak. A házkutatások során ezen kívül jelentős összegű készpénz, valamint a kiskunfélegyházi dílernél engedély nélkül tartott lőfegyver is előkerült.
A vádlottak szabadlábon várják a tárgyalást, őket a Kecskeméti Járási Ügyészség folytatólagosan elkövetett új pszichoaktív anyaggal visszaélés bűntettén kívül kábítószer birtoklásának vétségével, illetve egyiküket lőfegyverrel visszaélés bűntettével is vádolja. Az ügyet a Kecskeméti Járásbíróság tárgyalja.