Az 55 éves Cattelan korábbi legdrágább viaszszobra 7,9 millió dollárért (2,1 milliárd forintért) talált vásárlóra.
A New York-i Rockefeller palotában megtartott árverésen eredetileg 10-15 millió dollárt (2-4 milliárd forintot) vártak a Him (Ő) című provokatív Hitler-szobor eladásából. Az alkotás azzal hozza zavarba a nézőt, hogy míg hátulról kisfiúnak látszik az alak, elölről nyilvánvalóvá válik, hogy Hitlert ábrázolja.
"Senkit sem szándékozom megbántani, nem akarok újabb konfliktust gerjeszteni és nem érdekel a publicitás, csupán azt szeretném, ha tárgyalnánk ezt az imázst vagy tesztelnénk vele a pszichózisunkat"
- mondta el a tabukat döntő művész, akinek alkotásai sokszor megosztják a közönséget.
A 2001-ben készült viaszszobor körül akkor is magasra csaptak az indulatok, amikor 2012-ben az egykori varsói gettóban állították ki, ahol a náci megszállás idején sok ezer zsidó halt meg. Egyesek úgy vélték, a szobor bagatellizálja a zsidó áldozatok szenvedéseit, mások úgy értelmezték, hogy a szobor az ördög és számtalan formájának megjelenésére reflektál.
Az ellentmondásos megítélésű művészt sokan tartják provokatőrnek. John F. Kennedyt egy koporsóban fekve, öltönyben és mezítláb ábrázolta, II. János Pál pápát pedig La Nona Ora (A kilencedik óra) című szobrán egy meteor terítette le.
Cattelan szerint "a valóság sokkal provokatívabb, mint a művészet", és nem gondolja, hogy provokatőr lenne. Mint elmondta: a valóságtól kölcsönzi az ötleteit, és "ha valaki úgy véli, hogy művei provokálók, akkor az azt jelenti, hogy maga a valóság rendkívül provokáló, és mi csak erre reagálunk".