A szíriai diplomácia vezetője azzal vádolta meg az Egyesült Államokat, hogy az Iszlám Állam és más terrorszervezetek "tettestársa".
Moallem hangsúlyozta, a katonai előrenyomulásnak köszönhetően a damaszkuszi rezsim most minden eddiginél jobban bízik abban, hogy végleg sikerül győzelmet aratnia "a terrorizmus elleni harcban" Oroszország, Irán és a libanoni Hezbollah segítségével.
Ennek ellenére Damaszkusz elkötelezett az ENSZ égisze alatt zajló békefolyamat mellett - tette hozzá a külügyminiszter.
Ennek két feltétele van: egyrészt fokozni kell a terrorizmus elleni fellépést, és lehetővé kell tenni, hogy a szíriaiak Szírián belül, párbeszéddel döntsenek az ország jövőjéről.
Moallem leszögezte, hogy a Nyugat által támogatott "mérsékelt, fegyveres ellenzék" tagjai "terroristák", akik nem kevésbé barbár bűnöket követtek el szíriaiak ellen, mint az Iszlám Állam nevű terrorszervezet vagy az al-Kaida.
Közben a szíriai kormányerők tovább szorították a gyűrűt Aleppó városa körül, és újabb területet foglaltak el a szélsőséges fegyveresektől a város peremén. A helyiek a konfliktus leghevesebb bombázásairól számoltak be az elmúlt napokban.
"Aleppót eltörlik a Föld színéről. Az elmúlt hat évben még soha nem lőtték ennyire a várost, sem tüzérséggel, sem harci gépekkel, sem rakétákkal"
- mondta szombaton Mohammed Abu Dzsaafar igazságügyi szakértő a városból.
A városban már vezetékes víz sincs. A támadásoknak a londoni központú Emberi Jogok Szíriai Megfigyelőközpontja (OSDH) szerint legkevesebb 32 halálos áldozata volt. Helyi civilek csak szombaton 49 halottról számoltak be.
"Ha igaz, akkor sajnáljuk" - az oroszokat szidta az amerikai nagykövet a véletlen mészárlás után
Samantha Power a BT szombat este tartott, Oroszország kérésére összehívott rendkívüli tanácskozásán fejezte ki az amerikai kormány "sajnálatát" arra az esetre, ha bebizonyosodik, hogy valóban a szíriai kormányhadsereg állásaira mértek légi csapást az amerikaiak vezette koalíciós erők a Deir-ez-Zór melletti repülőtéren.