Az MTI beszámolója szerint a bíróság nem tudta megállapítani a vádlott büntetőjogi felelősségét az évek óta fennálló tudathasadásos elmebetegsége miatt, ezért felmentette a férfit a különös kegyetlenséggel, hivatalos személy sérelmére, hivatalos eljárás alatt, több emberen elkövetett emberölés kísérletének vádja alól.
Ahogy arról lapunk is beszámolt, a 35 éves L. Péter a XX. kerületi otthonában ölt meg egy kiérkező adóellenőrt, egy másikat pedig életveszélyesen megsebesített.
Különös kegyetlenséggel
A NAV-osoknak először a férfi édesapja nyitott ajtót, ám miután kiderült, hogy a fiát keresik, L. Péter előrontott a házból, kezében két 19 centiméteres bajonettel. Egy szót sem szólt áldozataihoz, egyből támadott. Az volt a szerencsésebb, akit egyből leszúrt, ő ugyan súlyos, életveszélyes sérüléseket szenvedett, de túlélte a mészárlást.
Társa egy kuka mögött bújt el. A gyilkos azonban utána ment, levágta az ujjait, és összeszurkálta az arcát; a NAV-ellenőrt a nyakán és a felsőtestén összesen 24-szer szúrta meg
Az az ellenőr, aki túlélte a támadást, a szakértő véleménye szerint depresszióban szenved a bűncselekmény óta, poszttraumás stressz zavarral és önértékelési zavarral küzd, és szorongáscsökkentőket kell szednie, pszichiátriai kezelésre szorul, esetében 40 százalékos rész-egészségkárosodást lehetett megállapítani.
A pénteki tárgyaláson elhangzott: a gyilkossággal vádolt férfi - aki már korábban is állt pszichiátriai kezelés alatt kényszerképzetei és agressziója miatt, és jelenleg is ideiglenes kényszergyógykezelés alatt áll - azt mondta a kiérkező rendőröknek, hogy ő egy zsoldos, az ellenőrök pedig felderítők voltak, akiket ki kellett végeznie.
Ügyészi indítvány
Az ügyész perbeszédében kitért arra, hogy a férfit 2001-ben életveszélyt okozó testi sértés miatt felfüggesztett szabadságvesztésre ítélték. Felhívta a figyelmet arra, a vádlott tudathasadásos elmebetegsége, paranoid skizofréniája, téveszméi és agresszív magatartása évek óta fennáll, a bűncselekmény elkövetésekor képtelen volt felismerni tettének társadalomra veszélyességét, így nem állapítható meg a büntetőjogi felelőssége. Ezért indítványozta a vádlott felmentését és kényszergyógykezelésének elrendelését.A védő csatlakozott ehhez az indítványhoz, azt mondta, bár az orvosok megállapították a férfi betegségét, hiba volt őt kiengedni a korábbi kényszergyógykezelésről. Közölte, a vádlott nem szedte a gyógyszereit, a bűncselekmény elkövetésekor sem volt beszámítható állapotban.
A vádlott az utolsó szó jogán azt mondta, megbánta, amit tett.
Az ítéletet az ügyész, a védő és a vádlott is tudomásul vette, így az pénteken jogerőre emelkedett.