Az országgyűlési választásokon indulni szándékozó jelölőszervezeteknek nyilvántartásba kell vetetniük magukat. A szervezetek folyamatosan juttatják el kérelmeiket az NVB-hez, amelynek a bejelentéstől számított négy napon belül kell döntenie a nyilvántartásba vételről. Ehhez előbb a Nemzeti Választási Iroda ellenőrzi a bejelentett szervezet létezését és adatainak hitelességét a civil szervezetek bírósági nyilvántartásában.
Az NVB korábban már nyilvántartásba vett jelölőszervezetként 37 pártot, valamint az országos nemzetiségi önkormányzatok közül ötöt.
A testület pénteki ülésén további 17 pártot vett nyilvántartásba, ezek - a kérelmek beérkezési sorrendjében - a következők:
- Szegényekért Párt (SZP)
- Haladás Párt (HP)
- Lehet Más a Politika (LMP)
- Változást Akaró Szavazók Pártja (VÁLASZ)
- Összefogás Párt, Nemzeti Radikális Köztársasági Párt (NRKP)
- Fiatalok és Idősek Társadalmi Integrációja Párt (FITIP)
- Közlekedő Polgárok Pártja (KPP)
- Iránytű Párt (IRÁNYTŰ)
- Nemzetegyesítő Mozgalom (NEEM)
- Korrupció Nélküli Magyarországért Párt (KNMP)
- Origó Párt (OP)
- Alternatív Magyar Néppárt (AMNP)
- Mi Nők Párt (MINŐK), Végső Esély Párt (VEP)
- Dolgozók Magyarországi Pártja (DMP)
- Mozdulj Magyarország Párt (MMP)
Nyilvántartásba vették továbbá a nemzetiségi önkormányzatok közül az Országos Lengyel Önkormányzatot (OLÖ), az Országos Szlovén Önkormányzatot (OSZÖ), az Ukrán Országos Önkormányzatot (UOÖ) és az Országos Szlovák Önkormányzatot (OSZÖ).
A határozatok nem jogerősek, azok ellen három napon belül felülvizsgálat kérhető a Kúriánál.
Az április 8-ai parlamenti választáson országos listát az a párt állíthat, amely legalább kilenc megyében és a fővárosban, legalább 27 egyéni választókerületben önálló jelöltet állított. Országos nemzetiségi önkormányzat nemzetiségi listát állíthat, ehhez a névjegyzékben nemzetiségi választópolgárként szereplő választópolgárok legalább egy százalékának ajánlása szükséges. Az országos listákat március 6-ig kell bejelenteni az NVB-nél.