Aki lemaradt volna a baloldal megújulásáról, az ántidemokratikus Orbán-rezsim legyőzetéséről: a hétvégén megalakult a DEKA, meg is tartották első "plenáris ülésüket", és - ha még ez nem lenne elég a röhögéshez - március 15-ig adtak időt Orbán Viktornak, hogy lemondjon, különben, na.
A megelevenedett Galamus-csoport azért nem bízott semmit sem a véletlenre, olyan példaképnek állítható, hiteles, friss politikusokat is meghívtak az "ülésre", mint a potencianövelőket MLM rendszerben áruló Herényi Károly, Gyurcsány Ferenc magyar hangjaként elhíresült Gréczy Zsolt, vagy épp a megújulás egyik arcaként remekül eladható egykori külügyminiszter, Kovács László. De itt volt a liberális(ok) egy "komoly ellenzékije", Bodnár Zoltán bankár úr is, aki szerint igenis diktatúra épül az országban (olyannyira, hogy ezt évek óta minden alkalommal elismétli az ATV aktuális műsorában) és nem hiányozhatott a politikai baloldal legfőbb injekciósa, Szabó Tuareg Gábor sem, aki többek között arról híres, hogy sátortáborával hónapok óta csúfítja a parlament környezetét, valamint az utolsó pillanatig kitartott az SZDSZ mellett.
A női szakaszról se feledkezzünk meg: tiszteletét tette az ülésen Papp Réka Kinga (egyben ő már a fiatalság képviselője is) bár ezúttal nem táncolt és rappelt fura szoknyában, viszont keményen odacsapott a levesbe: mondván nem akar olyan kerekasztal beszélgetésben részt venni, ahol nincsenek nők, ráadásul a délelőtti időpont is rossz, mert ilyenkor minden fiatal másnapos. Amúgy a női fronton tévedett, hiszen itt volt az örök bútordarab, Heller Ágnes - mint hivatásos rettegő és főállású baloldali, vagy az újabban nagyonfüggetlent játszó Lendvai Ildikó is.
Fidesztől jobbra, a Jobbiktól balra
A felszólalások után 8, vagy 10, vagyis sok munkacsoportot is létrehoztak, bár sajnálatos módon nem sikerült megállapodniuk arról, hogyan nevezzék őket, kik legyenek a vezetőik, egyáltalán vezessék-e őket, nem mintha az égegyadta világon nem lett volna tök mindegy.
Az biztos, a magyar politikatörténet egyik legabszurdabb mondata is elhangzott: magukat bizony Fidesztől jobbra, a Jobbiktól balra határozták meg.
A magyar belpolitika produkált már nagy helyezkedéseket, átigazolásokat (elég csak az MSZMP-MSZP, SZDSZ vagy épp a Fidesz pálfordulásaira gondolni), de a DEKA résztvevőit ismerve ez a fenti öndefiníció már-már a sürgős orvosi beavatkozás szükségszerűségét bizonyítja. Azért megnyugodhat még a politikai paletta jobboldali része, a közeljövőben nem valószínű, hogy Heller Ágnes a közbiztonságért, Kovács László a nemzetpolitikáért, vagy Bodnár Zoltán a devizahitelesért állna ki, de azért ordas nagy ostobaságokat még nekik is van joguk kinyilatkoztatni.
Úgyis egyre kevesebben figyelnek oda rájuk.