Veszélyes hulladékkal töltötték meg az ókori katakombákat Rómában

Nem a turisták által látogatott katakombákról van szó, hanem a korai keresztény temetőknek a föld alatt húzódó, a nagyközönség előtt lezárt folyosóiról, termeiről, barlangszerű vájatairól a római Tor Fiscale negyedben.

Ezeket töltötték meg veszélyes ipari hulladékkal, többek között használt olajjal teli hordókkal. A feltételezések szerint a 2.-3. századi katakombákat a hulladékfeldolgozó vállalkozások használták szeméttelepként: a mérgező anyagok biztonságos tárolása vagy megsemmisítése helyett egyszerűen a földalatti folyosókba szállították és otthagyták őket.

A katakombák környékén dolgozó autóbontók és az ott lakók is a régészeti parknak erre a részére hordták, amire nem volt már szükségük: kidobott kerékpárok, autógumik fekszenek tonnaszám az ókori termekben.

Régebben Nápolyban is szeméttelepként használták a város alatt húzódó ókori folyosókat, termeket. A Nápoly és Caserta közötti területen a hetvenes évektől kezdve a föld alatt ásták el a mérgező hulladékot, amely vízszennyezést és tömeges megbetegedéseket okozott.

A Tűz földje elnevezésű területen, amely Európa legnagyobb föld alatti illegális szeméttelepe, két és fél millió ember éli mindennapjait a mérgező anyagok felett.

A hulladékkezelés az olasz szervezett bűnözés egyik legjövedelmezőbb forrása. A camorra dél-olaszországi bűnszervezet fiktív cégek nevében elnyeri a hulladékfeldolgozásra kiírt közbeszerzési pályázatokat, de a szemetet nem hasznosítja, nem szállítja el, hanem "eltünteti".

[fb_pages_codes:econation]