Zacher Gábor toxikológus szerint egy doboz energiaitalnak nincs negatív hatása, ezért nem látja értelmét a „riogatásnak”.
Az orvos vasárnap az M1 aktuális csatornán azt mondta: egy doboz energiaitalnak körülbelül ugyanannyi a koffeintartalma, mint egy adag kávénak.
Rendszeres fogyasztás mellett azonban a 14 évesnél fiatalabbaknál magas vérnyomás és szívelégtelenség alakulhat ki
- hívta fel a figyelmet. Riogatás és tiltás helyett azonban inkább beszélni kellene nekik arról, hogy a rendszeres energiaital-fogyasztásnak milyen hatásai lehetnek - közölte.
Pénteken adták át az új töltősort az energiaitalokat gyártó, magyar érdekeltségű Hell Energy szikszói gyárában, a 2,1 milliárd forintos kapacitás-bővítő beruházást Varga Mihály pénzügyminiszter avatta fel pénteken a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei település határában lévő üzem-komplexumban.
A 2,1 milliárd forintos beruházáshoz az állam a nagyvállalati beruházási támogatás keretében 1 milliárd forinttal járult hozzá. Az elmúlt nyolc évben fejlesztésekre, a kapacitás növelésére 220 millió eurót fektetett be a cég, amely most már másfélezer családnak nyújt megélhetést – írta pénteken az MTI.
Pénteken írt arról a Népszava, hogy töretlenül bővül az energiaitalok népszerűsége, noha túlzott fogyasztásuk komoly veszéllyel jár.
- hívta fel a figyelmet a Magyar Kardiológusok Társasága (MKT). A magyar kamaszok 78 százaléka iszik energiaitalt, közülük 13 százalék rendszeres nagyfogyasztó.
A kardiológusszakma álláspontja szerint az energiaitalok esetében a legnagyobb veszélyt a nagy cukor- és koffeintartalom jelenti, amely szívritmuszavar kialakulásához vezethet a rendszeres fogyasztóknál.