Kecskeméten mintegy háromszázan jöttek össze a DK, az LMP, az MSZP, a Jobbik és a Momentum kezdeményezésére, amihez a szakszervezetek képviselői és civilek is csatlakoztak. Az ötpontos követelés felolvasása mellett arra szólították fel a város polgármesterét, hogy
az önkormányzat tulajdonában lévő cégeknél ne alkalmazzák a "rabszolgatörvényt" és követelték a közpénzen működő médiumoktól a pártatlan tájékoztatást.
Békéscsabán százan gyűltek össze, hogy tiltakoznak a
"propagandasajtó álhírei, az egyoldalú, félrevezető tájékoztatása ellen".
Az összellenzéki megmozdulást a Békés Megyei Hírlap szerkesztősége előtt tartották.
Zalaegerszegen több mint három órán át tartó félpályás útlezárással tiltakoztak az ellenzéki pártok és a szakszervezetek. A demonstrációt a Jobbik, a Magyar Szocialista Párt, a Demokratikus Koalíció, a Lehet Más a Politika, valamint a Vasas Szakszervezeti Szövetség közösen szervezte.
Tüntetés volt Miskolcon is, amelyről itt számoltunk be részletesen:
„A szakszervezetek igazi fegyvere a sztrájk. A sztrájknak pedig épp itt az ideje!"
A miskolci rabszolgatörvény elleni tiltakozás több szempontból is különleges volt. Egyrészt, mert Áder János aláírása után másfél órával kezdődött, másrészt együtt állt a színpadon a PDSZ elnöke, illetve egy-egy MSZP-s és jobbikos miskolci országgyűlési képviselő. S végül, a borsodi megyeszékhelyen elhangzott az országos sztrájkra való felhívás, és az is, hogy lesz anyagi háttere az akcióknak.