Csoportelső a női magyar vízilabda-válogatott: Hollandia-Magyarország 8-10

Megvan!

1. negyed:

Elhoztuk a labdát!

Sikertelen támadások után 5 perccel a negyed vége előtt vezet Hollandia.

Támadunk, de nem tudunk egyenlíteni. Fölé megy, de gyorsan visszaszerezzük a labdát, itt már nincs hiba: 1-1! Szűcs Gabriella szerezte.

Jönnek a hollandok, de Gangl véd kétszer is. Sajnos nem tudjuk gólra váltani a támadásunkat, ellentétben a hollandokkal: 2-1.

Kapufát dobunk, de emberelőnyben támadhatunk tovább.

Nem tudjuk gólra váltani.

Ezt már igen! 1 perccel a vége előtt, Szűcs Gabriella megint, 2-2!

A vezetésért támadhatunk, időt kérünk, de nem tudjuk gólra váltani a támadást, most Hollandia kér időt, 2 másodperc van hátra a negyedből.

2. negyed:

Hollandia támadhat, de remekül védekezünk, nálunk a labda már.

Hatalmas kapufa után, hatalmas gól! Bujka Barbara visszakézből bevágta a kipattanót! Vezetünk!

Emberelőnyben a kapufára bombázzuk a labdát, nem tudunk kettővel menni, de a hollandok sem tudják kihasználni az emberlőnyt.

Egyik csapat sem tud most gólt szerezni, a hollandok időt kérnek. Mi is kikérjük az időnket, 2 perc van hátra, támadunk, sikertelenül.

A sokadik kapufánkat dobjuk, még mindig 2-3 ide. Emberelőnyben a hollandok, Csabai kipontozódott. Fél perccel a vége előtt egyenlítenek büntetőből.

3. negyed:

A hollandok a felső lécet találják el, de mi nem! 3-4, Czigány Dóra első gólja ma.

És megint támadhatunk, legyen már végre kettő az előny. Ott is van, Illés Anna!

Nem tudunk meglógni, válaszolnak a hollandok, 4-5.

Emberelőnyben támadunk a hatodikért, eredményesen! Megint kettő a különbség, maradjon így! Czigány Dóra ismét.

Akár hárommal is vezethetünk, mi jövünk ismét.

HÁROMMAL MEGYÜNK! 4-7, Gurisatti Gréta!

Emberelőnyben sem tudnak kapaszkodni most a hollandok. Gangl és a kapufa közösen hárít.

Most sikerül nekik: 5-7. Időt kérünk 9 másodperccel a vége előtt.

4. negyed:

Elhozzuk a labdát, de már a hollandok jöhetnek.

Nincs gól egyik támadásból sem.

Büntetőből már igen: 5-8 ide, Keszthelyi Rita. Innentől már meg kell lennie ennek a meccsnek és vele együtt a csoportelsőségnek is.

Gangl akkorát védett, mint Nagy Viktor szokott. Jó kapusaink vannak!

Dobnak egyet a hollandok, 6-8 ide három és fél perccel a vége előtt.

Mielőtt elhinnék, hogy van még keresnivalójuk ma itt: 6-9, Gurisatti Gréta rombolja a narancsszínű reményeket.

De próbálnak kapaszkodni: egy szép ejtés után 7-9, kettő a különbség, majdnem három perc van még.

Büntetőből Keszthelyi Rita eredményes, 7-10, megvan a meccs, megvan a csoportelsőség, ezaz.

Óriási gólt bombáznak a magyar ünnepbe a hollandok: a felső lécről pattant be, 8-10. Utolsó perc.

(fotó: Béli Balázs / Alfahír)