A Momentumban kirobbant botrány ellenére az MSZP, a Párbeszéd, a DK és a Momentum elnökségi tagjai bejelentették, kiket indítanak ősszel kerületi polgármesterjelöltekként. A lista az Index szerint így néz ki:
- I. kerület: V. Naszályi Márta – Párbeszéd
- II. kerület: Őrsi Gergő – MSZP
- III. kerület: Kiss László – MSZP
- IV. kerület: Déri Tibor – Momentum
- V. kerület: Tüttő Kata – MSZP
- VI. kerület: Soproni Tamás – Momentum
- VII. kerület: Niedermüller Péter – DK
- VIII. kerület: Pikó András – Momentum civilként jelöli
- IX. kerület: Párbeszéd jelöl, de még nincs döntés
- X. kerület: Somlyódi Csaba – MSZP
- XI. kerület: László Imre – DK
- XII. kerület: Élő Norbert – DK
- XIII. kerület: Tóth József – MSZP
- XIV. kerület: Horváth Csaba – MSZP
- XV. kerület: Németh Angéla – DK
- XVI. kerület: Nemes Gábor – DK
- XVII. kerület: Gy. Németh Erzsébet DK
- XVIII. kerület: Szaniszló Sándor – MSZP
- XIX. kerület: Gajda Péter – MSZP
- XX. kerület: Szabados Ákos – MSZP
- XXI. kerület: Takács Mónika – MSZP
- XXII. kerület: Havasi Gábor – Momentum
- XXIII. kerület: Momentum jelöl, de még nincs döntés
Jelenleg ellenzéki vezetésű kerületek
XIII. kerület: a szocialista Tóth József rendre behúzza az angyalföldi kerületet, a Fidesznek esélye sem szokott lenni.
XIV. kerület: 2014-ben a párbeszédes Karácsony Gergely alig ezer szavazattal kapott többet, mint fideszes ellenfele. Mivel Karácsony megnyerte az előválasztást (illetve annak első fordulóját), így ő valószínűleg főpolgármester-jelölt lesz, a zárt körű voksoláson alulmaradó Horváth Csaba pedig ringbe száll Zuglóért.
XV. kerület: 2014-ben a DK-s Hajdu László kevesebb, mint ezer szavazattal győzte le fideszes ellenfelét. Mivel Hajdu 2018-ban parlamenti mandátumot szerzett, le kellett mondania polgármesteri posztjáról. A rákospalotai időközi választáson 2018. szeptemberének végén párt tucat voksnyi eltéréssel, de ugyanaz az eredmény született, mint 2014-ben: Németh Angéla, akit a DK most ősszel újra jelöl, kevesebb, mint ezer szavazattal győzött.
XIX. kerület: Gajda Péter győzelméhez kétség sem férhetett, 2014-ben Kispesten csaknem kétszer annyi voksot gyűjtött be, mint fideszes ellenfele.
XX. kerület: Pesterzsébeten Szabados Ákos is magabiztosan győzött öt éve, csaknem 20 százalékkal ért el jobb eredményt, mint a fideszes aspiráns.
XXIII. kerület: Soroksáron Geiger Ferenc civil szervezetek jelöltjeként győzött. Hogy a Momentum, melyben botrány robbant ki a baloldallal való összeállás miatt, kit indít, egyáltalán benne marad-e az összefogásban, az egyelőre rejtély.
Szoros volt még a verseny a IX. kerületben: a fideszes Bácskai János 234 szavazattal előzte meg Gegessy Ferencet, a már nem létező Együtt és a Párbeszéd közös jelöltjét.
A Jobbik szerint illegitim a szocialisták szombati listája, de az LMP sem érzi magáénak
Amíg a Magyar Hang egy kiszivárgott belső levélre hivatkozva arról írt csütörtökön, hogy a fővárosban kerületi szinten lázadnak az LMP-ben a Puzsér Róberttel és a Jobbikkal kötött megállapodás miatt, addig az ATV-ben a szocialista Molnár Zsolt péntek reggel már magabiztosan arról nyilatkozott, hogy szombaton, április 6-án bejelenthetik, hogy „Budapesten megvan a megállapodás", bemutatják a polgármesterj
Berágtak a momentumosok az elnökségre, mert azok összeállnak a baloldallal
A küldöttgyűlés jóváhagyása nélkül kívánja bejelenteni a Momentum, hogy az őszi önkormányzati választás során Budapesten az MSZP-Párbeszéddel, illetve a DK-val közösen indulnak. A küldöttgyűlés több tagja levélben kritizálta a párt elnökségének döntését. A Momentum küldöttei azt kérték a párt elnökségétől, ne jelentsék be, hogy közösen indulnak Budapesten az MSZP-Párbeszéddel, illetve a DK-val.
Reagált Puzsér Sétáló Budapest csapata, a Jobbik és az LMP
Az LMP, Jobbik és a Sétáló Budapest csapata közös sajtóközleményben reagált. A kommüniké, melyet a Sétáló Budapest csapata mellett Bencsik János, a Jobbik, valamint Moldován László, az LMP budapesti elnöke jegyez, így szól:
A Jobbik és az LMP budapesti elnökei, illetve a Sétáló Budapest csapata szomorúan veszi tudomásul, hogy Budapesten az MSZP tudatosan az ellenzék megosztására játszik. Nem beszélnek programról, nem egyeztetnek Budapest jövőjéről, hanem kizárólag pozíciókkal seftelnek. Ezzel ellehetetlenítik a teljes ellenzéki együttműködést.
A ma bemutatott polgármesterjelöltekkel és a mögöttük álló pártszövetséggel nem lehet leváltani a Fideszt, hiszen éppen ők okozták kétharmadot, és számos esetben a mai napig helyi szinten kollaborálnak a narancsuralommal. Ez a megállapodás nem a változást és nem az ellenzéki győzelmet szolgálja, hanem a parkolási maffiát és a korrupt szocialista világ túlélését.
Elkeserítő látni, hogy ebben részt vesz a Momentum. A harminc évet nem lehet leváltani az olimpiát megszavazó Karácsonnyal, a zuglói parkolási botrányt eltagadó Horváth Csabával, az MSZP-vel és a DK-val. Azt gondoljuk, hogy a Momentum szavazói centrumszavazók, azt gondoljuk, hogy a Momentumnak a centrumpártokkal kellene együttműködnie, ahogy erre vidéken számtalan példa van. Sajnáljuk, hogy a kapzsiság győzött az elvek felett.