A calais-i "dzsungel" bezárását követeli a kikötő vezetője

"Ez a helyzet nem maradhat így. Meggyőződésem, hogy fel kell számolni ezt a kikötőhöz meglehetősen közel lévő tábort" - hangsúlyozta Jean-Marc Puissesseau a BFMTV francia televíziónak nyilatkozva.

Nem maguktól "tüntettek" a bevándorlók

Az észak-franciaországi kikötő szombati megrohamozása egy kezdetben békésen zajló tüntetés végén történt. A demonstrációt a bevándorlókat segítő csoportok hirdették meg a "dzsungelben" uralkodó állapotok elleni tiltakozásul. Mintegy 2 ezer bevándorló és az őket támogató szimpatizánsok vonultak fel Calais utcáin, majd a tüntetők közül 350-en lezárták a kikötőhöz vezető utat. Mintegy 50 demonstrálónak sikerült feljutnia a Spirit of Britain nevű komphajó fedélzetére abban a hiszemben, hogy eljuthatnak Nagy-Britanniába (magyarul: az egész bohóckodás valójában erről szólt). Az incidens miatt a kikötő működése leállt, a rendőrségnek pedig 3 órába telt, mire úrrá tudott lenni a helyzeten. A hatóságok a hajót megrohamozók közül őrizetbe vettek 35 embert, köztük 26 migránst és a No Borders szervezet kilenc aktivistáját.

Natacha Bouchart calais-i polgármester tiltakozott a kikötőben történtek ellen, és a tüntetést szervező nemzetközi csoportokat, valamint a kormányt okolta az incidensért.
    
A szombati tiltakozó akcióra válaszul vasárnap a kereskedők és helyi érdekeltségű társaságok tartottak tüntetést Calais-ban, és melléjük állt a város vezetője is.
    
Bernard Cazeneuve francia belügyminiszter vasárnap kiadott közleményében támogatásáról biztosította Calais lakosait, emlékeztetve őket arra, hogy 50 millió eurót különítettek el a város biztonságának szavatolására.