Így most már a CIA és a Nemzeti Hírszerzési Igazgatóság mellett az FBI is úgy gondolja: igenis Oroszország állt a demokrata párt és a Clinton-kampány vezetői ellen végrehajtott kibertámadások mögött.
A Washington Post arról is beszámolt, hogy a CIA-t vezető John Brennan egy olyan feljegyzést küldött körbe, melyben az áll:
"erős egyetértés alakult ki közöttünk az orosz beavatkozás léptékéről, természetéről és szándékáról".
Az FBI egyelőre hivatalosan nem kommentálta az értesülést.
Republikánus párti képviselők közben arra panaszkodnak, hogy a hírszerzés nem tájékoztatja őket elég kimerítően arról, hogy mit találtak az ügyben. Egy kormányzati tisztviselő ezzel kapcsolatban azt mondta, hogy a kongresszus és a két hírszerzési bizottság vezetői tájékoztatást kaptak a CIA nyomozásának eredményeiről.
A Nemzeti Hírszerzési Igazgatóság emellett azt tudatta, hogy hivatalosan semmilyen információt nem adnak ki, amíg le nem zárul az a vizsgálat, melyet a héten Barack Obama leköszönő elnök rendelt el az ügyben.
Az amerikai politikai elit, Donald Trumpot kivéve, egyetérteni látszik abban, hogy Oroszország áll a hackertámadások mögött, a szándékokról volt eddig leginkább vita.
A leendő elnök maga egyébként egy interjúban a múlt héten elárulta, hogy a korábbi elnökökkel ellentétben nem hallgatja meg nap mint a nap a hírszerzési tájékoztatókat, csak hetente egyszer.
"Tudja, én egy okos ember vagyok. Nem kell, hogy minden nap elmondják nekem szóról szóra ugyanazt"
- magyarázta Trump, s mondandójának lényege az volt, hogy bármikor elérhető, akkor szóljanak, ha változik valami.