Az illegális határátlépés kapcsán a fegyverhasználat lehetőségét felvető politikusasszony kijelentése szinte a teljes német közéleti spektrumban felháborodást váltott ki. A támadások hatására Frauke Petrynek árnyalnia kellett álláspontját. Kijelentette, hogy a nők és a gyermekek elleni fegyverhasználat teljesen más megítélés alá esik, és azt csak "szűk jogi keretek" között lehetne elrendelni.
Titkosszolgálati megfigyelést követel az alkancellár
A legélesebb bírálat Sigmar Gabriel, szociáldemokrata alkancellártól érezett, aki szerint
"Németországban világos szabály, hogy nem segítünk olyan politikai pártokat, akik szembehelyezkednek a demokratikus törvényeinkkel, hogy a saját propagandájukat terjeszthessék."
A szociáldemokrata vezető szerint kétséges, hogy az AfD azoknak a demokratikus értékeknek a talaján áll, melyekre Németország épül.
Max Straubinger, a Bajor Keresztényszociális Unió (CSU) politikusa szerint az AfD végre "felfedte valódi kilétét".
"Az AfD-éhez hasonló kijelentések mérgezik Németország társadalmi klímáját, és fellibbentik a fátylat a párt radikális nézeteiről." - tette hozzá a keresztényszocialista politikus.
Kivételesen nem csak a náci múlt volt az elrettentő példa
Thomas Oppermann, szociáldemokrata parlamenti vezető szerint Petry kijelentése a Német Demokratikus Köztársaság, és a szovjet rendszer reflexeit idézi, hiszen "az utolsó német politikus, aki bevándorlókra lövetett, Erich Honecker volt", aki 1971-től 1989-ig vezette a keletnémet diktatúrát.
[fb_pages_codes:immigration]