– erről a javaslatról szavaz a jövő hónapban a tavaly állami többségű tulajdonúvá lett társaság részvényesi közgyűlése - értesült a delipart.com. Arra kérik a térség polgármestereit, hogy lépjenek fel a Balaton kijátszásával szemben.
A portál egyébként felidézi, a javaslatban az áll, hogy a „főtulajdonos rendelkezése alapján” tekintette át a zrt. igazgatósága a Bahart jövőbeni működését és állt elő javaslataival, a többségi tulajdonos pedig maga az állam, illetve az azt képviselő Orbán Ráhelhez kapcsolható Magyar Turisztikai Ügynökség.
Jellemző az önkormányzatok hazai helyzetére, hogy a balatoni településeknek a Bahart döntésébe alig maradt beleszólásuk: a legnagyobb önkormányzati tulajdonos Siófoknak is csak alig 10 százalék szavazati, ezáltal beleszólási joga van.
Egyébként egészen drasztikus lépésre készül a cég, amelyben tavaly a tóparti települések rovására 75 százalék nagyobb tulajdonrészt szerzett az állam.
A javaslat szerint megszüntetik a vitorláskikötői üzletágat, a vitorláskikötőket bérbe adják 2021-től, a bérbeadásra pedig pályázatot írnak ki. Felülvizsgálták a személyhajózási tevékenységet is.
Több járat megszűnik,
Négy pénztárt így megszüntetnek, több hajót, így a néhány éve beszerzett gyorshajókat is kivonják a forgalomból.
A Bahart a profiltisztítás után fő tevékenységként a személy- és komphajózást végzi. A személyhajózás azonban a javaslat szerint állami kompenzációra szorul, várhatóan 2021-ben 200 millió, 2022-ben és 2023-ban 400 millió forint erejéig.
„A társaság létszáma összesen 65 fővel csökken, mindez együttesen mintegy 300 millió forint személyi jellegű költségcsökkenést jelent”
- olvasható továbbá a közgyűlés elé kerülő javaslatban.
Miközben mindenki a koronavírus-járvány elleni védekezéssel van elfoglalva, valaki nemsokára óriásit szakíthat a magyar tengernél. Igaz, akik eddig követték a balatoni ingatlanok, kempingek körüli híreket, nem lepődnek meg a NER újabb húzásán.
Élményparkokkal uralják majd le a Balaton környékét a Fidesz-közeli oligarchák
Közérdekű adatigényléssel jutott hozzá a HVG az Orbán Ráhel tanácsai alapján működő Magyar Turisztikai Ügynökség pályázati nyerteseinek listájához. Az információkból kiderült, hogy a Kisfaludy-program keretében a 100 millió forintnál magasabb összegű pályázatok kétharmada kormányközeli befektetőknél kötött ki.
Potocskáné Kőrösi Anita jobbikos országgyűlési képviselő, korábbi siófoki alpolgármester Facebook-posztjában adott hangot abbéli aggodalmának, hogy a A NER-közeli üzleti körök vetettek szemet az értékes balatoni ingatlanokra, elsősorban is a kikötőkre.
Mint írta, már évekkel ezelőtt látni lehetett a jeleket, hogy a balatoni vitorláskikötőkre szemet vetettek az Orbáni-körök. Lengyel Róbert, Siófok polgármestere többször kiállt az önkormányzati vagyonok mellett, de jött az állam az államban és szétzúzta ezt a vagyonelemet is. A NER "bevásárolta" magát a kikötőket üzemeltető Bahart Zrt-be és onnan már lehetett tudni, hogy nincs megállás - fogalmazott a politikus.
Felidézte, már akkor figyelmeztettek, hogy az Orbán-család és oligarcháinak terjeszkedése nem fog megállni a kempingeknél, az még csak az első lépés volt.
"Most a kikötők és utána pedig a Balaton egyik legértékesebb ingatlanának tartott terület, a siófoki sziget lesz a következő a sorban. Miközben mindenki a vírus okozta helyzettel van elfoglalva, addig szépen lassan ellopják a hazánkat"
- írta a Jobbik siófoki illetőségű politikusa.
Így terjeszkedik az Orbán-rendszer a veszélyhelyzet alatt Siófok alpolgármestereként már évekkel ezelőtt láttam a...
Közzétette: Potocskáné Kőrösi Anita – 2020. április 23., csütörtök