A politikus szerint azzal, hogy Donald Trump áthelyezte az Egyesült Államok nagykövetségét Jeruzsálembe, elismerve így azt a zsidó állam egy és oszthatatlan fővárosának kritikus helyzetet idézett elő a békefolyamatban, amelynek egyik elfogadott célja volt a kétállami megoldás, melyben Kelet-Jeruzsálem a lehetséges palesztin állam fővárosa lenne.
"Helyes, hogy a külügyi főképviselő, Federica Mogherini elítélte az amerikai döntést, maga mögött tudva a tagországok többségét."
Ugyanakkor sajnálatát fejezte ki, hogy az egységes fellépést nem sikerült elérni.
Balczó Zoltán megjegyezte azt is, hogy az Egyesült Államoknak volt egy másik döntése is, amely hátrányosan érintette a békefolyamatot, ez pedig az Iránnal megkötött atommegállapodás felmondása.
A Jobbik EP-képviselő helyesnek tartja, hogy az EU továbbra is kiáll a szerződés mellett, mert az euroatlanti együttműködés nem jelentheti azt, hogy az EU elfogadja az Egyesült Államok domináns szerepét.
"Önálló európai külpolitikára van szükség"
- szögezte le Balczó Zoltán.
Emlékezetes, a Szijjártó Péter vezette magyar külügy képviseltette magát a jeruzsálemi ceremónián, miközben a miniszter szerint az EU-nak nem kell minden külpolitikai ügyben egységesen megnyilvánulnia.