Soltész Miklós kiemelte: hét év alatt a civil szervezetek állami támogatása 70 százalékkal nőtt. Míg 2010-ben 144 milliárd forint állt rendelkezésre erre a célra, 2016-ra 240 milliárd forintra emelkedett ez az összeg.
A pénteken bejelentett szakmai pályázatokat öt kollégium - Közösségi Környezet, Mobilitás és Alkalmazkodás, Új Nemzedék Jövőjéért, Nemzeti Összetartozás, Társadalmi Felelősségvállalás - írta ki 295-295 millió forint értékben. A pályázatok beadási határideje - kollégiumoktól függően - január 29. és február 1. között lesz - mondta az államtitkár.
Soltész Miklós közölte: az öt kollégiumnál a civil szervezetek százezertől négymillió forintig nyerhetnek el támogatást. A tavalyi tíz százalék önerővel ellentétben idén nem szükséges önrész a szakmai programokra kiírt pályázathoz, illetve "bizonyos feltételek teljesülése esetén" a határon túli szervezetek hazai társpályázó nélkül önállóan is pályázhatnak - tette hozzá.
Soltész Miklós a sajtótájékoztatón köszönetet mondott annak a több mint 62 ezer Magyarországon működő civil szervezetnek, amely "valóban a civil világot" segíti és támogatja, amelynek tagjai "nem kerítést akarnak bontani, nem az illegális migrációt akarják törvénytelenül segíteni, nem az anarchiát, illetve a felfordulást akarják az országban", hanem sokkal inkább segítik a rászorultakat, a bajbajutottakat, a közösségeket, értékek megőrzésében szolgálnak, a családi élet és a családbarát gondolkodás erősítésében tevékenykednek, "általában a rend, a tisztességes élet megteremtését szolgálják".
Soltész Miklós arról is beszélt, hogy a civil szervezeteknek működési célra két hete nyílt meg a Nemzeti Együttműködési Alapban egy másik, 2,8 milliárd forint összértékű pályázati lehetőség, amelynek beadási határideje január 15-18. között lesz.