Pintér Tamás, Dunaújváros jobbikos polgármestere hétfőn számolt be arról közösségi oldalán, hogy rendhagyó látogatáson járt nála Iváncsa polgármestere. Molnár Tibor, papíron független, ám a közelgő időközi választáson fideszes támogatással induló országgyűlési képviselőjelöltként kereste fel a városvezetőt, aki nem számított arra, hogy kényes helyzetbe kerül.
A február 16-ai dunaújvárosi időközi országgyűlési képviselő-választás előtt a találkozó témája ugyanis több mint érdekfeszítőre sikerült.
Ahogy arról korábban az Alfahír beszámolt, az iváncsai ipari park a Modern Városok Program keretében Dunaújvárosnak juttatott támogatásból valósul meg. A dunaújvárosi polgármester ezzel kapcsolatban tett fel egy-két kellemetlen kérdést vendégének.
Pintér Tamás portálunknak megerősítette, hogy a nem éppen könnyed hangnemű találkozón végül valóban a logisztikai központ témája körül forgott:
"Elsősorban azt sérelmeztem, hogy a beruházásnak eredetileg Dunaújvároshoz kellett volna kerülnie, már a kijelölt helye is megvolt, ennek ellenére mégis Iváncsának játszották át ezt a remek gazdasági és munkahelyteremtő lehetőséget."
Pintér külön kiemelte, hogy ezzel a lépéssel még a térség korábbi fideszes országgyűlési képviselőjének, Galambos Dénesnek az akaratával is szembementek, hiszen a kérdéses területet ő szemelte ki Dunaújvárosban a projekt számára.
A megyei jogú város vezetője szerint helytállónak bizonyultak a korábbi sajtóértesülések, miszerint a korábbi dunaújvárosi fideszes polgármester, Cserna Gábor és Molnár Tibor úgy állapodtak meg, hogy
"Ugyan a Modern Városok Program forrásainak elosztásán sajnos már nem lehet változtatni, viszont az utóbbi időben olyan hírek keltek szárnyra, melyek szerint az iváncsaiak úgy módosítanák a Cserna Gáborral kötött megegyezést, hogy az iparűzési adó teljes egészében az ő kasszájukba folyjon be. Ezt a leghatározottabban elleneztem"
- fogalmazott az ellenzéki városvezető, aki hozzátette:
"Rákérdeztem, hogy polgármesterként, vagy esetleg országgyűlési képviselőként is azért kíván-e lobbizni, hogy a dunaújvárosiak egy fillért se lássanak abból a támogatásból, ami eredetileg az ő jólétüket kellett volna, hogy szolgálja?"
Molnár ígéretet tett arra, hogy ő nem fog ilyen javaslatot az iváncsai testület elé terjeszteni, ám arra Pintér szerint már nem adott garanciát, hogy a többi képviselő közül másnak nem lesz hasonló beterjesztése.
Pintér Tamás ugyanakkor hangsúlyozta, hogy ő örül annak, hogy az iváncsaiak is munkalehetőséghez jutnak és infrastrukturális fejlesztések lesznek a településen, de
Molnár Tibor ugyanakkor ragaszkodik az 50 százalékos megállapodáshoz, így Dunaújváros polgármestere szerint még sok tárgyalást kell folytatni annak érdekében, hogy mindenki számára elfogadható végeredmény szülessen.
"Azt szeretném elérni, hogy ami a dunaújvárosiakat illeti meg, az a dunaújvárosiaknak jusson"
- hangsúlyozta Pintér Tamás, aki hozzátette, hogy ezzel párhuzamosan már folynak a tárgyalások olyan vállalkozásokkal amelyeket szeretnének Dunaújvárosba csábítani, ám ezek részleteiről egyelőre nem kívánt többet elárulni.
Az ellenzék közös képviselőjelöltjét, Kálló Gergelyt is megkerestük az üggyel kapcsolatban, aki kifejtette: úgy látszik, hogy a Fidesz-közeli polgármester célja az, hogy települési szinten megossza az embereket, ami szerinte nem a legszerencsésebb dolog.
"Molnár Tibor ezzel csak azt éri el, hogy a lakosokat két szekértáborra szakítja, pedig neki is a választókerületben élők együttélésének megkönnyítésén kellene dolgoznia"
- fogalmazott Kálló, aki hozzátette, hogy a térség országgyűlési képviselőjeként épp az ilyen problémás, mindenki számára fontos ügyek elsimítása érdekében fog állandó értekezletet tartani a választókerület 9 településéének polgármestereivel és önkormányzati képviselőivel.
"Egy régióban élünk, melynek érdekében együtt is kell tudnunk gondolkodni, dolgozni és pályázni. Közösen kell keresnünk azokat a lehetőségeket, amelyekkel felvirágoztathatjuk az egész térséget"
- hangsúlyozta Kálló Gergely.
Unortodox munkahelyteremtés: Iváncsán létesítenek ipari parkot Dunaújváros pénzéből a fideszes üzleti körök kedvéért
Rendhagyó munkahelyteremtési megoldásra hívta föl figyelmünket egyik kedves olvasónk. A történet főszereplője az Iváncsára tervezett ipari park, a csavart pedig az szolgáltatja, hogy a beruházás Dunaújváros Modern Városok Program keretében kapott támogatásából valósul meg. Külön pikantériát ad a dolognak, hogy a háttérben fideszes üzleti körök rajzolódnak ki.