A bárkából, amellyel a török partoktól indultak, huszonhat embert sikerült kimenteni. A hatóságok keresik az eltűnteket, akiknek a számát a túlélők elbeszélései alapján adták meg. A keresésben részt vesz a görög hadsereg egyik helikoptere és az Európai Unió közös határvédelmi szervezetének, a Frontexnek egy járőre is.
A túlélők elmondták, hogy a fabárka megtelt vízzel annak ellenére, hogy a tenger nyugodt volt.
Kedden napközben hat afgán menekült gyermek, köztük egy hathónapos csecsemő holttestét emelték ki a tengerből a török hatóságok az Égei-tenger keleti partjainál, miután gumicsónakjuk elsüllyedt a Görögországba tartó úton. Öt másik migránst, köztük egy 12 éves fiút, akik mentőmellényükben erősen áthűlve lebegtek a vízen, Cesme üdülőhelynél mentett ki a parti őrség.
A migránsok a rossz idő ellenére indultak el a török partoktól Híosz görög szigetre.
Ebben az évben több mint hétszázezer migráns jutott el Görögországba, legtöbben a szíriai és az iraki konfliktus elől menekültek. Szinte mindnyájan Törökországon keresztül érték el az európai uniós országot, miután nagy összegű díjat fizettek a csempészeknek azért, hogy kis, túlzsúfolt lélekvesztőkben átjussanak a túlsó partra. Emberek százai fulladtak a vízbe idén, köztük gyermekek tucatjai.
Törökország fokozta erőfeszítéseit annak érdekében, hogy megállítsa a tengeren Görögországba tartó menekülthullámot. Múlt héten háromezer Iránból, Irakból, Afganisztánból és Szíriából érkező migránst és menedékkérőt állítottak elő a hatóságok Ayvacik városban, amely a fő kiindulópont Leszbosz görög sziget felé.
Törökország és az Európai Unió vezetői a minap olyan megállapodást kötöttek, amely szerint
Törökország európai uniós csatlakozási tárgyalásainak felgyorsítása és egy komoly pénzügyi segítség fejében segít a nemzetközi közösségnek a menekültválság megoldásában.