Dukán elmondása szerint, még egyetemistaként, 2006 mozgalmas őszén lett rendőri erőszak elszenvedője, mikor szeptember 20-a hajnalában, a Blaha Lujza tér környékén civil ruhás rendőrök vették őrizetbe. Egész testén, többek között a szeme környékén szerzett látványos sebeket, de vallomása szerint később is folyamatosan bántalmazták. A vádlottak közül az egyik azt mondta, hogy ezek a sérülések jogszerű rendőri intézkedések közben keletkeztek, most pedig a pótmagánvádló hősként pózol szülei előtt. Dukán ezt visszautasította, azt vallotta, hogy egyszerűen a földön fekve rugdosták, miközben magatehetetlenül az aszfaltra került. A Bíróság szerint a sérülésekről nem lehet megállapítani, hogy hol, mikor keletkeztek és ki által lettek okozva, viszont a sértett vallomásában ellentmondásokat vélt felfedezni.
A tárgyalás hangulatára jellemző, hogy Dukánt az ítélethozatal érzelmileg annyira megviselte, hogy felháborodásának annak ellenére is többször hangot adott, hogy a bíróság ezért rendbírsággal fenyegette. Egy idős úr, a hallgatóság soraiból, Dukán édesapja az alfahir.hu újságírója előtt, mintegy magának feltette a kérdést:
Hogy lehet valakit szakszerűen fejbe rúgni?
A pótmagánvád képviseletét ellátó Dr. Gaudi-Nagy Tamás szerint az ítélet lényegében a 2006-os rendőri bűnök relativizálását jelenti, a helyszínen bejelentette, hogy fellebbezni fog az ítélet ellen.
Nem csak megverve, bebörtönözve is
Dukán elfogása és fogva tartása közben nem csak súlyos sérüléseket szenvedett, hanem ráadásul azt állították róla, hogy rendőröket dobált, ennek következtében őt gyorsított eljárásban első fokon két és félév letöltendő börtönbüntetésre ítélték, közel negyven napot töltött előzetes letartóztatásban. A másodfokú bíróság két évre enyhítette a büntetését és a végrehajtást felfüggesztette, és pártfogói felügyelet alá került. Majd az Országgyűlés 2011-ben meghozta a semmisségi törvényt, miszerint a 2006-os eseményekkel kapcsolatosan kizárólag rendőri vallomásokra alapozva nem lehet senkit elítélni, tekintettel arra, hogy ebben az időszakban számtalan koncepciós jellegű tárgyalásban meghozott ítélet született.
A fiatalember azonban a mai napig nem kapott sem kártérítést, sem kártalanítást a meghurcolások miatt. Megverése, elítélése és fogva tartása miatt kárigényét bejelentette az Emberi Jogok Európai Bíróságán, a Budapesti Rendőr-főkapitánysággal szemben, a Magyar Állammal és a Fővárosi Törvényszékkel szemben is, de az állami szervek az egyezség elől eddig elzárkóztak.