A pártelnök nyílt levélben fordult Windisch Lászlóhoz, az Állami Számvevőszék (ÁSZ) elnökéhez azzal kapcsolatban, hogy a szerinte kormányzati megrendelésre dolgozó (a kormánytól papíron egyébként független szervezet) a Jobbik-Konzervatívok számára is büntetést helyezett kilátásba a 2022-es választáson induló ellenzéki összefogás többi pártját érintő támogatásokkal kapcsolatban, pedig a konzervatív párt ebből egy fillért sem kapott, és nem is kért.
Gyöngyösi Mártonnak nincsenek illúziói azzal kapcsolatban, hogy az ÁSZ politikai megrendelésre indított eljárást a pártja ellen.
Ugyan eddig sem hitte, hogy a Számvevőszék szakmai alapon és a kormánytól függetlenül dolgozna, de az azért megdöbbentette, hogy a Jobbik-Konzervatívokat olyan ügybe akarják belerángatni, amihez a pártnak nyilvánvalóan semmi köze.
Szeretném a leghatározottabban leszögezni: kampányköltéseivel a Jobbik – Konzervatívok az utolsó fillérig elszámolt, és ez egyébként az Önök által küldött jelentéstervezet szakmailag értékelhető része is elismeri.
Hozzátette: ugyanezt támasztja alá az ÁSZ által kifogásolt pénzmozgásokban valóban érintett Márki-Zay Péter is, aki a ma megjelent interjújában maga mondta el, hogy az általuk kezelt, az Action for Democracytól származó pénzekből egy fillér sem jutott politikai pártoknak.
Gyöngyösi felelős politikusként mind a politika, mind pedig a pénzügyek terén a teljes transzparencia híve, így arra kéri Windisch Lászlót, hogy az ÁSZ jelentéstervezetének akár szakmai, akár pedig nyilvánvalóan politikailag motivált, és kormányzati megrendelésre készült részeit ne egy zárt szobában, hanem a nyilvánosság előtt vitassa meg vele.
Ha Ön a kormány politikai utasításait követve szeretne engem, és az általam vezetett közösséget fenyegetni, zsarolni, vagy büntetni, kérem, hogy vállalja fel a politikai tevékenységgel járó kiemelt figyelmet is.
A Jobbik-Konzervatívok elnöke konkrét javaslatot is tett: azt ajánlotta az ÁSZ elnökének, hogy az ő általa választott, országos lefedettségű televízió stúdiójában, a kamerák előtt, és a neki megfelelő időpontban folytassák le az üggyel kapcsolatos vitáikat.
Gyöngyösi Márton a törvényesség egyik garanciájaként látja a nyilvánosságot, és bízik benne, hogy ezzel az Állami Számvevőszék elnöke sincs másképp.
A nyílt levél teljes szövege alább olvasható:
(Címlapkép: Gyöngyösi Márton/facebook)