A merényletek 2006. július 11-én történtek az esti csúcsforgalom idején. Tíz perces különbséggel hét pokolgép robbant fel Mumbai (korábbi nevén Bombay) túlzsúfolt külvárosi vonathálózatának szerelvényein, amelyek naponta hétmillió embert szállítanak.
Az indiai ügyészség szerint a merényleteket a pakisztáni titkosszolgálat tervelte ki, és a pakisztáni székhelyű Laskar-e-Taiba (Igazak Hadserege) iszlamista fegyveres szervezet hajtotta végre a betiltott Indiai Iszlám Diákok Mozgalmának segítségével. Pakisztánban tagadták a vádakat. A tizenkét vádlott mindegyike feltehetően az indiai fegyveres csoport tagja, a pakisztániak pedig szökésben vannak.
A bírósági eljárás több mint hét éven át tartott, mintegy 250 szemtanút hallgattak meg. Szeptember közepén a tizenkét vádlottat - egy embert felmentettek bizonyíték hiányában - gyilkosság és bűnszervezeti összeesküvés vádjában találta bűnösnek a bíróság. A büntetés mértékét szerdán hozták nyilvánosságra: a vádlottak közül ötöt halálra, a többieket életfogytig tartó börtönbüntetésre ítélt a bíróság. A halálraítéltek helyezték el a robbanóanyagot a felrobbantott vonatokon, a többiek pedig segítséget nyújtottak nekik.
Az elítéltek ügyvédei közölték, hogy fellebbezni fognak az ítélet ellen. A vonatrobbantások után két évvel, 2008. november 26. és 29. között egy tíztagú, állig felfegyverzett kommandó hajtott végre vérengzéseket két mumbai luxusszállodában, egy turistaétteremben, a főpályaudvaron és egy zsidó központban. Terrortámadásokban 166 ember vesztette életét, és több mint 300-an sebesültek meg. Az indiai hatóságok ennek a támadásnak a megszervezéséért is a Laskar-e-Taibát tették felelőssé.