Holnap játsszák a Magyar Kupa döntőjét

Focihangulat viszont nem a stadionban, hanem az utcán lesz.

A zöld-fehérek 31. alkalommal jutottak el a fináléig - igaz, 1912-ben nem álltak ki az MTK ellen -, legutóbb pedig tíz évvel ezelőtt volt lehetőségük elhódítani a trófeát, de az a döntő végül a klub történetének egyik "sötét foltja" lett. A Sopron elleni, Székesfehérváron rendezett összecsapáson nagy meglepetésre a nyugati-magyarországi együttes 5-1-re győzött, vezetőedzője pedig az a Pintér Attila volt, aki egy évvel korábban még a fővárosiakkal nyert bajnoki címet és kupát. A játékvezető három ferencvárosi és egy soproni futballistát állított ki, majd a zöld-fehérek nem vették át az ezüstérmet, amiért a Magyar Labdarúgó Szövetség kizárta őket a következő évi sorozatból.

A Videoton egyetlen kupaelsőségét még 2006-ban szerezte, ráadásul éppen az Üllői úton: akkor még FC Fehérvár néven, Csertői Aurél irányításával a Vasast győzte le, 2-2-es végeredményt követően büntetőkkel. A fehérvári gárda 2011-ben a Kecskeméttel, 2001-ben a Debrecennel, 1982-ben pedig az Újpesttel szemben is elbukott a fináléban.

Idén mindkét együttes meggyőző teljesítménnyel jutott el a döntőig: a Ferencváros a Hévíz, a Vecsés, majd az ESMTK legyőzését követően a nyolcaddöntőben büntetőkkel jutott túl a Budapest Honvédon, majd két másodosztályú csapat, a Csákvár és a Szolnok búcsúztatása sem jelentett gondot a zöld-fehéreknek.

A bajnokságot már megnyerő Videoton százszázalékos mérleggel jutott a fináléba: sorrendben a Testvériség, a Kunszállás, a Szigetszentmiklós, a Diósgyőr, a Pécs és a címvédő Újpest együttesét búcsúztatta.

A kupadöntő szerdán 20 órakor kezdődik a Groupama Arénában, igaz a Ferencváros szervezett szurkolói csoportjai a Népligetben, a székesfehérváriak pedig az Alba Pláza előtti téren, kivetítőn szurkolják majd végig a találkozót, tiltakozva a szövetség és a klubok szurkolókat sújtó intézkedései miatt.