A tokiói önkormányzat illetékesei közölték, hogy a zárt játszótér egyik csúszdája alatti talajban egy rendkívül apró területre korlátozódik az óránként 480 millisievert erősségű sugárzás, miközben a környékén a dózis csupán az óránkénti 0,23 millisievertet éri el.
A sugárzást sievertben mérik, amely az emberi szövetek által elnyelt sugárzás mennyiségét adja meg. Évi 100 millisievert az a dózis, amelynél már a rákkockázat növekedésével számolnak a szakértők. Rendkívül korlátozott az a terület, ahol a radioaktivitásnak ezt a magas szintjét érzékelték, a környékén semmiféle abnormális értéket nem mértek" - erősítette meg Takano Jukijo, a japán főváros északi részén fekvő Tosima kerület polgármestere.
"Azt gyanítjuk, hogy valamilyen radioaktív tárgyat temettek el a játszótéren. A környéken lakók egészségügyi kockázatai minimálisak, de megtisztítjuk a zónát a megnyugtatásukra" - ígérte Takano. Az őrzött játszóteret két éve létesítették egy olyan területen, ahol korábban kukásautók parkoltak.
A fukusimai atomerőmű 2011. márciusi balesete óta számos japán lakos szerzett be sugárzásmérőt, és többen - gyakorta a nukleáris katasztrófától függetlenül - teljesen meglepő helyszíneken is észleltek megnövekedett radioaktivitási szintet.