A képviselő kijelentését a következőképpen indokolta: szerinte a kormány annak ellenére, hogy "a migránsok betelepítése elleni harc" hazug jelszava alatt szórta az adófizetők pénzét, 1300 bevándorlót fogadott be Magyarországra.
Mindezt úgy, hogy októberben még arról szólt a kormánypropaganda, hogy a fideszesek
"nem fogják hagyni, hogy Magyarországot bevándorlóországgá változtassák".
Kitért arra, hogy a letelepedési kötvényekkel érkezett húszezer, illetve titokban befogadott 1300 bevándorló ténye jól mutatja, hogy a sokkal értelmesebb és égetőbb célokra is felhasználható közpénzt
csak az emberek átverésére használta a kormány, ami helyi szinten épp úgy érvnyesült, mint országosan.
Példaként Dunaújvárost említette, ahol a fideszes többségű képviselőtestület 2016. szeptember 22-ei ülésén a kormánypárti képviselők egy olyan határozatot szavaztak meg, miszerint a város 10 millió forintot költött arra, hogy a lakosokat a kvótanépszavazáson való részvételre buzdítsa.
Nyilatkozatában Pintér Tamás kérdőre vonta Galambos Dénest, Fejér megye 4. számú választókerületének fideszes országgyűlési képviselőjét azzal kapcsolatban, hogy
- tudott e a titkos úton befogadott menekültekről?
- Dunaújvárosban laknak e bevándorlók, és ha igen, hol; kaptak-e önkormányzati lakást?
- Ha kapnak, akkor mennyi segélyt kapnak az államtól?
- A bevándorlók "elvették-e a magyarok munkáját", azaz dolgoznak-e valahol a választókerületben?
- Figyeli-e őket a dunaújvárosi rendőrség vagy valamilyen szolgálat, ha már a terrorveszély növekedésével indokolták a távoltartásukat?
- Követtek-e már el bűncselekményeket?
- Mozoghatnak-e szabadon Dunaújvárosban vagy a környékén?
Pintér Tamás arra is felszólította a fideszes képviselőt, adjon számot arról: tervezi-e a a kormánypárt a menekültek Dunaújvárosba és környékére való telepítését?
Hozzátette: Galambos maga is sokszor hangoztatta a kormányzati kommunikáció szólamait,
ezért a kérdés tisztázása érdekében nyílt vitára hívta a Fidesz politikusát, melyen a korrupciós ügyekről is faggatná ellenfelét.
"Tisztázza hová lettek a pályázatok során eltűnt százmilliók, tisztázza hogy ezeket a pénzeket miért nem az egészségügy, oktatás, és az utak rendbetételére költötték"
- mondta a Jobbik képviselője - aki áprilisban szintén megméreti magát a Fejér megyei választókerületben -, majd szintén Galambosnak címezve hozzátette:
"Valljon színt, miért hagyta cserben a Dunaújváros és környékén dolgozó munkásokat, miért nem állt ki az érdekeik mellett az elmúlt években!"
Mi is szerettük volna megkérdezni Galambos Dénest a 2016-os dunaújvárosi határozatról, a bevándorlók elhallgatott befogadásáról, illetve arról, hogy elfogadja a Jobbik képviselőjének vitaajánlatát, ám cikkünk megjelenéséig többször is hiába kerestük a Fidesz politikusát.
Szorul a hurok a fideszes városvezetés körül: A dunaújvárosi közvilágítás-mutyit is vizsgálta az OLAF
Az önkormányzati ügyekre rálátó forrásaink szerint a Rosettum Kft. által 2015 őszére kivitelezett, 255 millió forintos összértékű program is az OLAF látómezejébe került, és ez is szerepel ugyanabban a jelentésben, ami Orbán Viktor miniszterelnök vejének, Tiborcz Istvánnak a kétes beruházásaival is foglalkozik, és amit a kormány mindenáron titkolni igyekszik a nyilvánosság elől.