A Keresztényszociális Unió (CSU) által alkotott tartományi kormány tudományos és kulturális ügyekért felelős minisztériumában megerősítették a Süddeutsche Zeitung című müncheni lap beszámolóját, amely szerint a pénteken életbe lépő kereszt-kihelyezési kötelezettség nem vonatkozik az egyetemekre és főiskolákra, a múzeumokra és a színházakra.
Ezekben az állami intézményekben nem kötelező, hanem csak ajánlott a kereszt kifüggesztése június 1-jétől
- pontosította a minisztérium a kormány határozatát, miután egyetemi, főiskolai hallgatók, tudósok és művészek is tiltakoztak a kötelezettség ellen.
A Süddeutsche Zeitung idézte a tárca egy szóvivőjét, aki kiemelte, hogy ragaszkodnak a kultúra és a művészet szabadságához, és arra számítanak, hogy a két terület intézményei "biztosan együtt tudnak élni" a kötelezettség bevezetése helyett tett ajánlással.
A lap egy sor intézmény vezetőjénél érdeklődött arról, hogy miként viszonyulnak a kormány áprilisban hozott határozatához, amely szerint "Bajorország történelmi és kulturális jellegének kifejezéseként" az állami szféra valamennyi hivatali épületében el kell helyezni egy keresztet, a bejárat térségében, jól látható helyen. Több intézményvezető jelezte, hogy nem hajlandó végrehajtani a határozatot.
Így például Michael Krüger, a Bajor Szépművészeti Akadémia elnöke közölte:
"nincsen kifogásunk semmiféle kereszttel szemben, de ott kell kifüggeszteni őket, ahová tartoznak: a templomban".
A megyei közgyűlésből kitiltotta a keresztet a Fidesz, most a kötelező kifüggesztésnek örvendeznek
Bajorországban a napokban törvény született arról, hogy június 1-jétől kötelező lesz a kereszt kifüggesztése a német tartomány valamennyi állami hivatalában. Az egyébként üdvös intézkedésnek a közösségi médiában most a Fidesz-KDNP egyik olyan politikusa örömködik, aki asszisztált hozzá, hogy a Nógrád Megyei Önkormányzat Közgyűlésének falára ne kerülhessen ki a Jobbik által szorgalmazott feszület.