Ez igen! Tanárok kerülnek lélegeztetőgépre, halnak meg és engedik a gyerekeket akik hordózok lehetnek. Felelőtlenség!!!
Érzékenyen érint a téma. 2 napja halt meg egy nagyon kedves tanárnő ismerösünk koronában.
Az iskolákkal mi lesz, a fiatalok és a tanárok hulljanak mint a legyek?!
Kijárási tilalom 10-től 6-ig. Lakhely elhagyási tilalom, nem élelmiszer üzletek nyitvatartásának jelentős korlátozása, vagy bezárása, mozi/színház, stadionok bezárása és ISKOLA BEZÁRÁS!!!
Ilyen, illetve ennél sokkal durvább hozzászólások érkeztek tömegével Orbán Viktor közösségi oldalára, miután a miniszterelnök lényegében meg sem említette az iskolák, oktatási intézmények és a pedagógusok védelmét amikor a szigorításokról tájékoztatott.
Pillanatokra vagyunk az oktatás összeomlásától.
- olvasható a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) honlapján a kormányfő bejelentése után.
A PDSZ közleménye szerint kritikus helyzetbe került az oktatás miközben az elmaradt járványügyi intézkedések miatt tömegessé vált a megbetegedés az intézményekben.
Általános Iskola nyugat-Magyarország
„2 tanár beteg, de NEM TESZTELNEK! Így a betegség miatt hiányzó diákokról sincs COVID adatunk… Két kolléga COVID tünetekkel otthon. A szünet alatt lettek betegek, családtagoktól kapták el, DE NINCS TESZTELÉS a gyerekeket sem tesztelik, csak “maradjanak otthon 10 napig, 2 tünetmentes nap után jöhetnek suliba.”
Gimnázium, Budapest
„A digitális átálláshoz egyelőre nem kaptak felsőbb engedélyt. Pedig egyébként már 17 (ez már a tanári kar 20%-a!!!!) kolléga nincs, mert tegnap is lettek új esetek és van aki kiíratta magát az orvossal, mert veszélyeztetett. Volt szülő, aki megírta az "ofőnek", hogy ő innentől kezdve nem engedi a gyereket iskolába. Ez van most.”
„Csak az EMMI adhat engedélyt, de ő előtte egyeztet a népegészségüggyel. szóval a tankertől ha fel is jut az igazgató kérése, akkor az még min. 2 kör, amíg lesz valami.”
Általános Iskola nyugat-Magyarország
„Szünet után egy hét digitális oktatásra kaptunk engedélyt. Iskolánk 27 fős tantestületéből 14 fő tesztje lett pozitív, 3 fő negatív. A digitális oktatás is csak helyettesítésekkel megy, mert vannak komolyabb betegeink is…
- ez csak néhány a PDSZ által ismertetett esetekről, mivel gyakorlatilag nincs olyan oktatási intézmény az országban ahol ne jelent meg volna a vírus nyomán kialakult nehéz helyzet, amit kormányzati segítség híján az iskolák maguk kénytelenek valahogyan megoldani.
A PDSZ szerint az intézményekben ellenőrizhetetlenül terjed a járvány ezért már korábban arra kérték a kormányt, hogy ahol a településen megjelent a koronavírus-fertőzés, az általános iskola felső tagozatán és a középiskolákban rendeljenek el digitális munkarendet, biztosítsák a rendszeres tesztelést és hozzák nyilvánosságra, hogy melyik iskolában hány fertőzött van.
Ha ezeket a tanácsokat megfogadta volna a kormány, akkor a PDSZ szerint nem állt volna elő az a helyzet, amivel most szembe kell néznie a tanároknak és a diákoknak.
- zárul a PDSZ közleménye.
A Pedagógusok Szakszervezetét (PSZ) sajnos nem lepte meg a kormányfő bejelentése. Miután nem vezetnek be a járvány egyre erősödő második hullámában szigorításokat az iskolákban, “bizonyítottnak látjuk, hogy a kormány feláldozhatónak tartja a pedagógusokat”
- mondta az Alfahírnek Gosztonyi Gábor, a PSZ alelnöke, aki szerint nem lenne jó megoldás a tavaszihoz hasonló teljes iskolabezárás, de olyan intézkedéseket várnak el a kormánytól, amelyek egyaránt védik a diákok és a tanárok, az oktatásban dolgozók életét.
A PSZ továbbra is azt követeli, hogy a krónikus betegségekben szenvedő pedagógusokat, oktatókat mentesítsék a tantermi oktatás alól, ha már az iskolákat nem érintik a szigorítások. Továbbra is követelik még a tesztelést, a kiterjedtebb, valódi kontakt-kutatást, valamint azt, hogy az igazoltan Covid-19 fertőzött pedagógusok 100 százalékos táppénzben részesüljenek, miután ezt Kásler Miklós miniszter már szeptember közepén megígérte!
- tette hozzá Gosztonyi Gábor. A PSZ alelnöke arra hívta fel a figyelmet, hogy nagy az elégedetlenség a pedagógusok körében, egyáltalán nem olyan nyugodt a légkör az intézményekben, mint ahogyan azt az oktatási kormányzat állítja.
A PSZ szerint az iskolákban a nagyszámú hiányzások miatt sok esetben nem tudnak megfelelő szaktanári helyettesítést biztosítani, ezért erősen sérül az oktatáshoz való alapjog. A hiányzásoknak pedig az a következménye, hogy az iskolák kezdenek gyermekmegőrzővé válni, mert a tananyaggal több helyen egyszerűen nem tudnak megfelelő ütemben haladni, akár tanár, akár diák hiányzik.