A világörökségi helyszíneken fekvő és a műemlékekben található állami bérlakások bérlőinek szerződését a jövőben egy tervezett törvénymódosítás értelmében sokkal könnyebben fel lehet majd bontani – írta meg kormányközeli értesülésekre hivatkozva a hvg.hu. A Miniszterelnökség a lap megkeresését válaszra sem méltatta, csupán a cikk megjelenése után, egy hisztérikus hangvételű közleményben tagadta le az elképzelést.
Z. Kárpát Dániel hétfői sajtótájékoztatóján „vérfagyasztónak” nevezte az állami bérlakásvagyon fideszes „bekebelezéséről” szóló híreket. Örömét fejezte ki, hogy a kormány saját állítása szerint ilyen módosítást nem tervez, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a jelenlegi helyzet is tarthatatlan.
Bár most úgy tűnik, a kormány nem akarja maradéktalanul „felzabrálni” a bérlakásokat, a Budai Várban egyesek továbbra is 35-40 ezer forintos díjakért bérelhetnek ingatlanokat, de olyanra is találni példát, hogy
„egy komplett lakosztályt huszonegynéhányezer forintért használhatnak kormányzati jó barátok és szövetségesek”
A Jobbik alelnöke felszólította a kormányt, tegye átláthatóvá a bérlakás-rendszert, és nyissa meg mindenki, többek közt a családalapítást tervező magyar fiatalok előtt. Hozzátette: elengedhetetlenül szükséges a bérlakásvagyon bővítése is, ahogyan azt pártja a „Mi Várunk” programban lefektette. Ennek jegyében a Jobbik
- évente több ezer bérlakást építene
- felmérné az üresen álló ingatlanokat, és közfoglalkoztatás keretében lakhatóvá tenné ezeket
- az adott település albérletárainak, illetve jövedelmi viszonyainak megfelelően 20 és 50 ezer forint közötti összeggel támogatnák az „indokolatlanul elharapózott albérletárak” kifizetésében a magyar családokat.
- sávos rendszerben, a kerületi átlagos ingatlanárakhoz igazított különadót vetnének ki az EGT (Európai Gazdasági Térség -) államokon kívüliek által lebonyolított ingatlanvásárlások esetén, hogy „elvegyék a külföldiek kedvét” a tömeges ingatlanfelvásárlástól, amelynek komoly szerepe van az albérletárak egekbe szökésében.
- Az egyetemisták körében egyre mélyülő lakhatási válság leküzdése érdekében adómentességet biztosítanának azok számára, akik harminc év alatti, hallgatói jogviszonnyal rendelkező fiatal számára adják ki lakásukat.
„Bár a kormány a legnagyobb veszedelmet egyelőre letagadja, a be nem avatkozással, az elszabadult albérletárak megtűrésével, a CSOK okozta árrobbanás tétlen szemlélésével már eddig is hatalmas károkat okoztak az országnak”
- szögezte le Z. Kárpát Dániel.
{"preview_thumbnail":"/sites/default/files/styles/video_embed_wysiwyg_preview/public/video_thumbnails/5C2M9hYcGQE.jpg?itok=ECni6oRa","video_url":"https://www.youtube.com/watch?v=5C2M9hYcGQE&feature=youtu.be","settings":{"responsive":1,"width":"854","height":"480","autoplay":0},"settings_summary":["Beágyazott videó (Alkalmazkodó)."]}