A Pegasust kifejlesztő NSO Group közleményt bocsátott ki, melyben tagadja a lehallgatási botrány során nyilvánosságra került adatokat. A 444 által szemlézett kommünikéjük szerint
a Forbidden Stories jelentése tele van téves feltételezésekkel és megalapozatlan elméletekkel, amelyek komoly kétségeket vetnek fel a források megbízhatóságával kapcsolatban. Határozottan tagadjuk a jelentésükben megjelent hamis állításokat. Forrásaik olyan információkkal szolgáltak számukra, amelyeknek nincs ténybeli megalapozottságuk, ezt az állításaikat alátámasztó dokumentáció hiánya is igazolja.
A cég hozzáteszi, ők
kizárólag bevizsgált kormányok bűnüldöző és hírszerző ügynökségeinek értékesíti a technológiát, kizárólag azzal a céllal, hogy a bűncselekmények és terrorcselekmények megelőzésével életeket mentsenek,
továbbá megjegyzik,
Az NSO szerint „az állítások annyira felháborítóak és távol állnak az igazságtól”, hogy rágalmazási per indítását fontolgatják.
Vasárnap délután derült ki, a magyar kormányzat, melynek ügyfél voltát az NSO elismerte, kormánykritikus újságírókat, üzletembereket, értelmiségieket figyeltetett meg a cégtől megvásárolt Pegasus nevű szoftver segítségével.
Titkos izraeli kémprogrammal figyelték meg az Orbán-kormány magyar bírálóit
Évekkel ezelőtt elkezdték használni magyar célszemélyek ellen is az NSO nevű izraeli kibercég okostelefonok feltörésére alkalmas kémprogramját, a Pegasust. A célpontként kiválasztott emberek között voltak tényfeltáró újságírók, médiacégeket tulajdonló vagyonos üzletemberek, illetve szűkebb környezetük is, derítette ki a Direkt36 egy nemzetközi tényfeltáró projekt részeként. Egy kiszivárgott listán világszerte 50 ezer célszemély telefonszáma szerepel.