A koronavírus-járvány kezdetén az Orbán-kormány őrült lélegeztetőgép-beszerzésbe kezdett, aminek az egyik következménye az lett, hogy ma mintegy 16 ezer gép porosodik a raktárokban. Érdekes belegondolni, a pusztító harmadik hullám tetőfokán sem volt - Istennek hála - kétezer magyar sem egyszerre a lélegeztetőgépen, pedig a kórházak kapacitása a maximumot súrolta.
Akárhogy is, üzletnek ez sem volt rossz. Az mfor.hu összeállítása szerint a Fourcardinal Kft. lehetett a Szijjártó Péter tárcája által felügyet beszerzések legnagyobb nyertese. Értékesítési árbevételként tavaly az előző évinél 216-szor (!!!) többet könyveltek el, 229 millió forint után 49,5 milliárd forint folyt be a cég kasszájába - írták.
Az mfor.hu szerint a bevételek és ráfordítások eredményeként már üzemi szinten is hatalmasat nőtt a Fourcardinal nyeresége, kicsivel több mint 17 milliárdot mutattak ki az előző évi majdnem 47 millió után. A pénzügyi műveleteken elért eredmény és az adófizetési kötelezettség elszámolása után 15,9 milliárd forint tiszta nyereség marad év végén szemben a 2019-es 31,2 millió forinttal. A növekedés mértékére nehéz ebben az esetben is visszafogott jelzőket találni, hiszen tavaly 513-szor (!!!) nagyobb profitot termelt a cég, mint egy évvel előtte.
A beszámolóból továbbá kiderül, hogy 15,4 milliárd forint osztalékot ki is vettek a tulajdnosok a számukra mindenképpen csodálatos pénzügyi év után. Ebből az összegből Nagy Beatrix tulajdnos 13,8 milliárd forinthoz jutott, aki egyébként Fourcardinal első ügyvezetőjének, Szegi Ildikónak a lánya. Szegi Ildikót Rahói Zsuzsanna "egyik bejáratott civil kapcsolataként" említi a Válasz Online, Rahói pedig Orbán Viktor főtanácsadója, aki a jelentősebb külföldi tárgyalásokon rendre ott ül a kormánydelegációban.
Sokkal olcsóbban is beszerezhettük volna a Sinopharm-vakcinát egy gyógyszercég vezetője szerint
Mint arról korábban beszámoltunk, a Sinopharm-vakcina behozatalába beékeltek egy közvetítőcéget, a Danubia Pharma Kft-t, amelyet még tavaly novemberben a Syntonite MED Zrt. vásárolt fel. A Danubia ráadásul egy offshore cég tulajdonában állt 2009-2013 között, a jelenlegi tulajdonosi háttér azonban homályos.