A hadművelettel ki akarják űzni a korábbi nevén an-Nuszra Frontként ismert szélsőséges csoportot a határon fekvő libanoni Arszal város peremén fekvő, a határon átnyúló Dzsurud Arszal környékéről, illetve a nyugat-szíriai Kalamun hegységből.
A határtérségben fekvő kietlen Dzsurud Arszal környékén van az Iszlám Állam terrorszervezet egyik hadműveleti bázisa is, és a térségben több ezer szíriai él menekülttáborokban.
A libanoni hadsereg a hadművelet előtt erősítést küldött Arszalhoz, hogy megakadályozza a szélsőséges fegyveresek beszivárgását Libanonba. Szaad Haríri libanoni miniszterelnök kedden jelezte, hogy a libanoni hadsereg gondosan előkészített hadműveletet kezd a térségében, de nem hangolja össze lépéseit a szíriai hadsereggel.
Három évvel ezelőtt, 2014-ben a dzsihadisták kétszer is betörtek a határtérségben fekvő libanoni Arszal városba, rendőröket és katonákat ejtettek fogságba, a város utcáin fegyveres harc bontakozott ki. Az összetűzésekben több libanoni katona is elesett.
A szíriai háborúban a Hezbollah jelentős támogatást nyújt a Bassár el-Aszad szíriai elnökhöz hű hadseregnek, de a szervezet szerepvállalását hevesen bíráltak a síita csoport ellenlábasai, köztük Szaad Haríri államfő is.
Odavághat a libanoni hadsereg a szíriai határon állomásozó dzsihadistáknak
A parlamentben beszédet mondó Haríri közölte azt is, hogy miután tüzetesen megvizsgálták Dzsurúd Arszál térségét, amelyben a műveletet végrehajtani tervezik, a hadsereg szabad kezet kapott a cselekvésre.Dzsurúd Arszál egy kietlen hegyvidéki régió Szíria és Libanon határán, s gyakran innen indulnak akcióba a szíriai polgárháborúban harcoló különböző lázadó csoportok, köztük az Iszlám Állam és az egykori nevén an-Núszra Frontként ismert terrorszervezetek harcosai is.