Az Európai Szakszervezeti Szövetség főtitkára levelében megköszönte, hogy a Jobbik meghívta a szeptember 8-i szakszervezeti konferenciára, amelyre azért nem tudott elmenni, mert kétnapos budapesti látogatásának programja nagyon sűrű volt. Azt is hozzátette: belső függetlenségi szabályaik megakadályozzák, hogy csatlakozzanak olyan nyilvános kezdeményezésekhez, amelyeket politikai pártok indítottak. Ugyanakkor megjegyezte:
a béruniós kezdeményezést nagy érdeklődéssel figyeli az ETUC, mert az egybevág az általuk 2016-ban indított béremelési kampánnyal (Pay Rise Campaign).
Visentini azt is írta: nagy öröm lesz Gyöngyösivel találkoznia, hogy megvitassák az együttműködés lehetőségét. Kétoldalú találkozót javasolt a béruniós kezdeményezést indítványozó európai polgári bizottság jobbikos vezetőjének, illetve azt is felvetette, hogy szívesen találkozna a béruniót népszerűsítő európai polgári kezdeményezés szervezőivel.
„Ebben az esetben velem tartanának a velünk szövetséges magyarországi szakszervezeti konföderációk képviselői”
- írta levelében Visentini.
A találkozóra sor is került, Gyöngyösi Márton az Alfahírnek megerősítette:
az Európai Szakszervezeti Szövetség főtitkára elismeréssel szólt az egyenlő munkáért egyenlő bért zászlajára tűző kezdeményezés céljáról.
Az pedig szintén csak a Magyar Idők hazugsága volt, hogy Vona Gábort ne akarta volna fogadni Luca Visentini, ugyanis erről szó sem volt. Gyöngyösi szerint a béruniót kizárólag csak a Fidesz által befolyásolt szakszervezeti konföderációk utasítják el, de a szeptember 8-i szakszervezeti konferencia sikeres volt, majd negyven szakszervezet fejezte ki támogatását a béruniós európai polgári kezdeményezés iránt.