Az ügy tárgyalása július 12-én kezdődött a Fővárosi Törvényszéken. A bíróság a mai tárgyalási napon tájékoztatást ad a tárgyalássorozat várható ütemezéséről, majd a vádlott meghallgatásával megkezdi a bizonyítási eljárást.
A Fővárosi Főügyészség Tarsoly Csabát és tíz társát különösen jelentős kárt okozó, bűnszervezetben elkövetett sikkasztás, csalás és más bűncselekmények elkövetésével vádolja. Az ügyészség öt vádpontban 5458 rendbeli csalást és sikkasztást ró a 11 vádlott terhére.
A bűnszervezetet irányító Tarsoly Csabát 753 rendbeli cselekménnyel vádolják, ezek alapján 5-től 25 évig terjedő fegyház szabható ki.
A vádbeli cselekmények elkövetési értéke mintegy 77 milliárd forint, az ügynek több mint harmincezer sértettje van.
A Quaestor-ügy tavaly márciusban pattant ki: a Magyar Nemzeti Bank március 10-én részlegesen felfüggesztette a Quaestor Értékpapír Zrt. tevékenységi engedélyét és felügyeleti biztost rendelt ki az észlelt szabálytalanságok miatt.
A jegybank vizsgálata szerint a Quaestor Értékpapír Zrt. mintegy 210 milliárdos vállalati kötvénykibocsátásából 150 milliárd fiktív volt.
Aprópénzzel szúrnák ki a Quaestor-károsultak szemét, holott egy eladásból kárpótolhatnák őket?
A Világgazdaság információi szerint megpróbálják értékesíteni a tavaly bedőlt Quaestor-csoport ingatlanjait, ami papíron az okozott kár megtérítését szolgálná, ám a felszámoló eljárása körüli rendellenességekből úgy tűnik, hogy nem ez az elsődleges cél. Olajos Mihály, a károsultak egyik képviselője portálunknak adott exkluzív nyilatkozatában elmondta, nem hagyják annyiban az ügyet.