Az új Orbán-kormánnyal együtt az új káderek is megérkeztek az intézményhez
- írja a hvg.hu a tervezett kínai Fudan Egyetemet fenntartó alapítványról. A lap megjegyzi, hogy a közpénzből létrehozott alapítvány egyelőre egy nem létező egyetemet képvisel, mivel még sehol nem tart a Fudan budapesti kampuszának kivitelezése.
Az ötödik Orbán-kormány megalakulásával azonban megváltoztak a körülmények, az eddigi projektgazda, Palkovics László most a Technológiai és Ipari Minisztériumot irányítja, a Fudan-ügy és a Fudan-alapítvány pedig a Kulturális és Innovációs Minisztérium fennhatósága alá került Csák János miniszter hatáskörébe.
A „feladatátcsoportosítás” azt is jelentette, hogy új kádereket ültettek a Fudan Hungary Egyetemért Alapítvány kuratóriumába. Elsőként változott a kuratórium elnökének személye, mert
A kuratóriumi tagok közül Palkoviccsal együtt leváltották Kovácsics Ivánt, aki kezdettől a testület tagja volt. Az ő helyére került Szabó László akit egy másik döntéssel ki is nevezték főigazgatónak.
Szabó László neve ugyanakkor felbukkant a legalábbis kérdéses lélegeztetőgépek körüli beszerzések körül is. A hvg360 feltárta, hogy a kormányzati lélegeztetőgép-bizniszből nagyot szakító egyik cég hátterében ott van Szabó sógora is akinek cége egy év alatt 513-szorosára növelte a nyereségét, a tulajdonosok pedig 15,4 milliárdos profiton osztozhattak.