Az eurócsoport Görögországgal foglalkozó, feszült hangulatú rigai ülése után Wolfgang Schäuble minisztertől tudósítók azt kérdezték, hogy dolgoznak-e egy B-terven arra az esetre, ha sikertelenek maradnak a pénzhiányban szenvedő Athén konszolidálásáról folyó tárgyalások.
"Felelős politikust nem kellene kérdezni alternatívákról" - mondta Schäuble, és hozzátette: ha megerősítené, hogy a miniszterek B-terven dolgoznak - azon, hogy mit csináljanak, ha Görögország kifogy a pénzből -, akkor pánikot keltene.
Hogy ezt megmagyarázza, párhuzamot vont azzal a titkolózással, amire szükség volt a német egyesítés kezdeti szakaszában. Ha egy miniszter idő előtt elmondta volna, hogy van tervünk az egyesítésre, akkor az egész világ valószínűleg azt mondta volna, hogy a németek teljesen megőrültek. De a történelem néha meglepő módon alakul - mondta.
A pénteki tanácskozáson kemény kritika érte Görögországot, mert nem tudott előállni az átfogó gazdasági reformokat tartalmazó részletes javaslatcsomaggal, noha ez a feltétele annak, hogy a külföldi hitelezők átutalják az utolsó 7,2 milliárd eurót az Athén számára jóváhagyott mentőcsomagból.
Pénteken a szlovén pénzügyminiszter felvetette, hogy mivel a három hónapja folyó tárgyalások sehová sem vezettek, az eurócsoportnak esetleg el kell kezdeniük megvitatni a B-tervet, vagyis hogy mi történik, ha Görögország államcsődbe megy.
Schäubléval és szlovén kollégájával szemben Michel Sapin francia pénzügyminiszter leszögezte: nincs B-, C-, D- vagy E-terv, csak egy terv van, az, hogy Görögország az euróövezetben, Európában marad.