Az országgyűlési választásokon indulni szándékozó jelölőszervezeteknek nyilvántartásba kell vetetniük magukat. A szervezetek folyamatosan juttatják el kérelmüket az NVB-hez, a bizottságnak a bejelentéstől számított négy napon belül kell döntenie azokról. Ehhez előbb a Nemzeti Választási Iroda ellenőrzi a bejelentett szervezet létezését és adatainak hitelességét a civil szervezetek bírósági nyilvántartásában.
Az NVB korábban már nyilvántartásba vett jelölőszervezetként 84 pártot, valamint az országos nemzetiségi önkormányzatok közül tizenkettőt.
A testület keddi ülésén további négy pártot vett nyilvántartásba, ezek - a kérelmek beérkezési sorrendjében - a következők: Egyenlőség Roma Párt (ERP); Közös Nevező 2018 (Közös Nevező); Civil Mozgalom; Európai Alternatíva Párt (EU Alternatíva).
Az NVB visszautasította az Együtt az Új Magyarországért 2018 Párt (EUMP 2018) nyilvántartásba vételét, mert a szervezet bejegyzése a választás kitűzésekor még nem volt jogerős.
Az NVB nyilvántartásba vette továbbá az Országos Örmény Önkormányzatot is, ezzel valamennyi országos nemzetiségi önkormányzatot nyilvántartásba vette jelölőszervezetként az áprilisi választásra.
A 2014-es országgyűlési választásra 71 pártot és 13 országos nemzetiségi önkormányzatot vett nyilvántartásba a Nemzeti Választási Bizottság. Az Országos Bírósági Hivatal nyilvántartása szerint mintegy 250 párt volt jogerősen bejegyezve az április 8-ai voksolás kitűzésekor.
A határozatok nem jogerősek, három napon belül felülvizsgálat kérhető ellenük a Kúriánál.
Az április 8-ai parlamenti választáson országos listát az a párt állíthat, amely legalább kilenc megyében és a fővárosban, legalább 27 egyéni választókerületben önálló jelöltet állított. Országos nemzetiségi önkormányzat nemzetiségi listát állíthat, ehhez a névjegyzékben nemzetiségi választópolgárként szereplők legalább egy százalékának ajánlása szükséges. Az országos listákat március 6-áig kell bejelenteni az NVB-nél.
Szeretne pár százmilliót zsebre tenni? Alapítson pártot!
Az elmúlt évtizedek egyik sokat idézet kijelentése, hogy Magyarország következmények nélküli ország. Bár sokan használtuk már ezt a megállapítást, idővel kiderült, hogy nem igaz. Mindennek van következménye, ha nem is látjuk azt, vagy legalábbis nem azonnal. Vegyünk egy példát: a kamupártokat.HaszonlesőkA Fidesz az előző választások előtt módosította a választási kampány finanszírozásának szabályozását.