A közvélemény-kutató cégek mindössze hibahatáron belüli (nem érdemi) elmozdulásokat mértek a teljes népességen belüli táborok méretében az év második hónapját nézve. A legfeljebb két százalékpontos változások azt mutatják, hogy a pártverseny szempontjából nagyon intenzív 2014-es év után 2015 eleje ilyen szempontból kiegyensúlyozottabb képet fest.
A Fidesz
A Fidesz-KDNP továbbra is vezeti a pártversenyt, annak ellenére is, hogy a kormánypártok népszerűsége esetében tapasztalható a legnagyobb szórás az eredményekben (Ipsos: 21 százalék, Századvég: 30 százalék).
Egyébként januárhoz képest egyedül az Ipsos mért népszerűségvesztést a kormánypártnál, az is mindössze 2 százalékot.
A Jobbik
A nemzeti párt második helye sem kérdéses a mérések alapján. Nagy eltérés nincs a februári számokhoz képeset, ugyanakkor a legerősebb ellenzéki párt az egyedüli, amelyik képes volt 2 százalékos növekedésre (Ipsos), és ezzel párhuzamosan, egyetlen intézet sem mért a Jobbik esetében csökkenést.
Az MSZP
Az MSZP teljes népesség körében mért támogatottságát a kutatócégek 9-12 százalék között mérték, ezzel továbbra is csak a harmadik lépcsőfokot foglalják el a képzeletbeli dobogón. Legrosszabbul a Nézőpontnál teljesítettek, egy százalékot vesztettek, így most áll a támogatottságuk 9 egységnél.
A többiek
A többi pártnál is hasonló képet mutatnak az eredmények: az LMP és a DK esetében 4-5 százalékos támogatottságot azonosítottak. Az Együtt viszont továbbra is a minimális támogatottság megtartásával küszködik az adatok alapján.
A bizonytalanok
Még mindig sokan vannak, és egyelőre nem csökken a számuk. A teljes népesség körében az Ipsos 44 százalékon mérte azokat, akik vagy nem tudnak pártot választani, vagy eltitkolják a választásuk tárgyát.
Érdekes lehet az is, hogy a Századvég számítása szerint csak 34 százalék a bizonytalanok aránya, ez a könnyű tízes azért még sokat érhet valakinek.