A Szegedi Tudománygyetem átszervezése kapcsán fogalmazott meg erős kormánykritikát Brenner Koloman jobbikos politikus. Az Országgyűlés alelnöki posztját is betöltő képviselő úgy véli, a magyar egyetemi világ újabb szereplőjét, a Szegedi Egyetemet veszélyezteti a Fidesz tudás- és értelmiségellenes politikája.
Mint ismeretes, a kormányzat már 10 felsőoktatási intézményt forgatott át alapítványi formába, de a Színház- és Filmművészeti Egyetemen kívül érdemi ellenkezés nélkül.
Brenner kiemeli, nem az alapítványi forma, hanem
illetve az, hogy
az egyetemek alapítványokba történő kiszervezése.
A néppárti Jobbik ezzel szemben kiáll a tudás, az akadémiai szabadság és az egyetemi autonómia mellett
– húzza alá, hozzátéve, a magyar egyetemi világ jobb helyzetbe hozására is vannak konkrét javaslataik:
- A kiemelkedően magas adminisztratív terheket le kell venni az egyetemi oktatók válláról.
- Csökkenteni kell a heti óraterheket, hiszen az egyetem nem általános iskola, hanem az oktatók és hallgatók közössége, akik közös munkával szerzik meg a XXI. században kiemelkedően fontossá vált tudást.
- Olyan önálló oktatási minisztériumra van szükség, ami a felsőoktatást is felöleli.
A politikus felszólítja a Fideszt, hagyjon fel a tudás- és értelmiségellenes politikájával, és juttasson több forrást az oktatók béremelésére, a hallgatók juttatásainak emelésére, valamint a kollégiumi és egyéb infrastrukturális beruházásokra, pártja pedig mint XXI. századi modern, konzervatív párt, kiáll a magyar egyetemi világ szabadsága és függetlensége mellett.