Szintugrás: a Meta világszerte kitiltja platformjairól az orosz állami médiát

Szintugrás: a Meta világszerte kitiltja platformjairól az orosz állami médiát

Az amerikai Meta csoport közölte, hogy el akarnak kerülni minden "külföldi beavatkozási tevékenységet. A Nyugat már régóta a Kreml melletti tiszta propaganda szervnek tekinti a Russia Todayt.

A Facebook, az Instagram és a WhatsApp tulajdonosa, az amerikai Meta csoport hétfőn bejelentette, hogy világszerte megtiltja az orosz állami média hozzáférését platformjaihoz, hogy elkerüljön minden "külföldi beavatkozási tevékenységet"- számolt be az MTI.

A tilalom bevezetésére azt követően kerül sor, hogy Antony Blinken amerikai külügyminiszter pénteken elítélte a Russia Today (RT) orosz médium destabilizáló tevékenységét, amelyet az orosz hírszerzés "ágának" nevezett.

"Alapos mérlegelés után kiszélesítettük az orosz állami média elleni fellépésünket" - mondta Meta az AFP francia hírügynökség megkeresésére.

"A Rosszija Szevodnya nevű orosz médiavállalat, RT és más kapcsolódó szervezetek mostantól világszerte ki vannak tiltva alkalmazásainkból külföldi beavatkozási tevékenységük miatt"

- közölte az amerikai vállalat.

Mintegy tíz nappal ezelőtt az amerikai hatóságok számos intézkedést, köztük büntetőeljárást és szankciókat hoztak, amelyek elsősorban az orosz médiát célozták meg, válaszul az amerikai választásokba való beavatkozási kísérletekre, amelyekért Oroszországot okolták.

A külügyminisztérium akkor vízumkorlátozást rendelt el az RT-hez tartozó médiacsoporttal, a Rosszija Szevodnyával, valamint a cég más leányvállalataival szemben.

Az orosz külügyminisztérium szóvivője, Marija Zaharova pénteken a Telegramon közzétett üzenetében úgy reagált: "azt hiszem, az Egyesült Államokban új szakmának kellene lennie: az Oroszország elleni szankciók specialistájának".

A 2005-ben indított orosz közszolgálati médiát, az RT-t a Nyugat a Kreml melletti tiszta propaganda szervnek tekinti. Honlapja és televíziós csatornái több nyelven sugároznak, többek között angolul, spanyolul, franciául, németül és arabul.

(Címlapkép: Mark Zuckerberg, a Meta vezérigazgatója a szenátus igazságügyi bizottságának a gyermekek online szexuális kizsákmányolással szembeni védelméről szóló meghallgatásán a Dirksen irodaházban Washingtonban 2024. január 31-én. MTI/EPA/TASOS KATOPODIS)