Az igazságügyminiszter is beszámolt arról, hogy megszületett a megállapodás, és januártól bruttó 200 ezer forintra emelkedik a minimálbér. Mindezt egy kis propagandával is fűszerezte Facebook-oldalán.
Csakhogy a hozzászólók túlnyomó többsége egyáltalán nem volt elájulva a nettó 133 ezer forintos minimálbértől és vérmérséklettől függően szidták, illetve bírálták Varga Juditot.
Ezek még viszonylag szalonképes kommentek voltak a 200 ezer forintos bruttó minimálbér bejelentéséről. A propeller.hu talált ezeknél erősebb megfogalmazásokat is.
A reál érték marad!! Számolj utána!! Benzin ár élelmiszer ár 100% kal növekedett!!! Megint egy nagy átb@szás !!! Lehet matekból frissíteni a tanultakat!!!
B@szd meg, az oltatlanokat meg kirúgjátok!
Utóbbi hozzászólás pedig már arra is felhívja a figyelmet, hogy nemcsak - ahogyan az egyik kommentelő fogalmazott - a cinikusan sikerpropagandaként előadott bejelentés gyomorforgató, hanem még kirúghatják azt is, aki ezt a kevés fizetést veszi fel hónapról-hónapra azért, mert nem hajlandó beoltatni magát.
Voltak ugyan kormánypárti (ellen)vélemények is Varga Judit közösségi oldalán, de ezek többnyire kimerültek a permanens gyurcsányozásba, Márki-Zay Péter szidalmazásában, illetve olyan közhelyek ismétlésével, hogy a magyaroknak semmi nem elég.
Ezen lehetne ugyan vitatkozni, de a havi nettó 133 ezer valóban arcpirítóan kevés. Ráadásul a kommentek arra is felhívják a figyelmet, hogy a kormány ezzel továbbra is a fekete-szürke gazdaságot erősíti, hiszen főleg a kisvállalkozások, arra kényszerülnek, hogy zsebből-zsebbe próbálják kipótolni a még így is alacsony fizetéseket. Ezzel párhuzamosan viszont a kormány által adókedvezményben részesített multiknak - immár több mint harminc éve - éppen az alacsony bérek miatt éri meg idehozni valamilyen összeszerelő üzemet, vagy kereskedelmi üzletláncot.
Végül az egyik hozzászóló szerint egyrészt a mindenkori kormányok felelőssége, hogy a magyar bérek minden korábbi ígéretek ellenére három évtized után sem lettek versenyképesek, sőt remény sincs erre, másrészt pedig élesen bírálta a szakszervezeteket, amelyek évente kialkudoznak egy köztes összeget, miközben ezen túl keveset tesznek a bérből és fizetésből élők érdekében.