Argentína, Brazília, Kolumbia, Costa Rica, Guatemala, Honduras, Mexikó és Paraguay elítélte az erőszak fokozódását és felszólította a venezuelai kormányt, hogy tartsa tiszteletben állampolgárai jogait.
"Elítéljük a demokrácia stabilitását is érintő és emberéleteket követelő túlzott erőszak alkalmazását a venezuelai hatóságok részéről a kormányzati intézkedések ellen tiltakozó fegyvertelen tüntetőkkel szemben"
- írták a közleményben.
Április eleje óta mindennaposak az ellenzéki tüntetések Caracasban, az elnök ellenfelei szerint az elnök diktátorként viselkedik, és azért hozná létre a híveivel feltöltött alkotmányozó nemzetgyűlést, hogy elkerülhesse a választásokat, amelyeket a súlyos gazdasági és politikai helyzetre tekintettel elveszítene.
Venezuelát története eddigi legnagyobb társadalmi, politikai és gazdasági válsága sújtja. Venezuela rendelkezik a világ legnagyobb kőolajkészletével, viszont gyakorlatilag semmilyen más exportcikke nincs, és az olaj árának zuhanása miatt a gazdaság gyakorlatilag összeomlott és az infláció elszabadult.
Az ellenzék parlamenti többsége ellenére a kormányt továbbra is Nicolás Maduro elnök irányítja, és a legtöbb állami intézményben is az ő hívei vannak többségben. Venezuelában április eleje óta tartanak az ellenzéki tüntetések, a tiltakozók előrehozott elnökválasztást követelnek. A gyakran erőszakba torkolló demonstrációkon eddig 34 haltak meg, a sérültek száma több száz.
Folyamatosak a tüntetések Venezuelában
Az egy hónapja tartó tüntetésssorozatnak ezzel nincs vége, ugyanis az ellenzék április 19-re ígéri Venezuela legnagyobb demonstrációját.Maduro szerint, az ellenzék az Egyesült Államok támogatásával próbál államcsínyt elkövetni az országban. Ezért két hete a Legfelsőbb Bíróság megfosztotta az ellenzéket parlamenti jogosítványaitól, múlt héten pedig Henrique Capriles, ellenzéki vezetőt 15 évre eltiltották a választott tisztségektől.