A hvg.hu-val közölte Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat kommunikációs igazgatója, hogy a 17 napos sportrendezvény összesen 700 mentős (mentőtiszt, -orvos, -ápoló stb.) fordul meg a helyszíneken, lesz olyan nap, amikor egyszerre 26 mentőautó lesz kint a versenyeken. Ők vigyáznak a nézőkre.
A vizes vb egészségügyi feladatait viszont egy 550 fős egészségügyi csapat látja majd el. A toborzás már tavasszal elkezdődött, a húsvéti határidőig 174-174 orvos (elsősorban sürgősségi orvosra, sportorvosra, kardiológusra, aneszteziológusra, traumatológusra volt szükség) és ápoló jelentkezett - írta a lap.
Az órabérek fixek: egy orvos 8000 forint szuperbruttót kap, míg a rezidensek, ápolók óránként 4000 forintot keresnek. Egy dolgozóra várhatóan 5 nap jut majd, 12 vagy 8 órás műszakban. Emiatt elvileg nem történhet meg, hogy több mint 300 orvos és ápoló egyszerre menjen szabadságra - ugyanis a vébén szolgálatot teljesítők a saját szabadságuk "kárára" dolgoznak a rendezvényeken.
Az OMSZ szóvivője szerint "mindenkinek előnyös" a mentődolgozók bérezése is: hiszen ez sem tér el a FINA korábban ismertetett egészségügyi béreitől. Egy mentőorvos szakképzettségétől függően bruttó 6-8000 Ft, egy mentőápoló bruttó 4000 Ft órabérre számíthat.
Bárcsak mindig vizes vébé lenne, avagy 2 héten keresztül európai bérekért dolgozhatnak magyar egészségügyi dolgozók - méghozzá itthon!