Volner: nem a NAV, hanem az Origo igyekszik befeketíteni

 A NAV levéléből kiderül, hogy Volner János nem tekinthető adó megfizetésére kötelezett személynek.

Tegnap „Celebek, politikusok a NAV szégyenlistáján” címmel cikket jelentetett meg az Origo.hu. Ebben a portál nem kevesebbet állít, minthogy „Győzike, Zuschlag János, Vitézy Tamás és Volner János Jobbik-alelnök is képbe kerül a NAV legutóbbi szégyenlisáján”. Valóban szerepel a NAV feketelistáján?

Természetesen nem szerepelek és soha nem is szerepeltem, amiről bárki meggyőződhet, aki saját szemével nézi végig a NAV által közzétett listát. Magyarul az Origo arcátlanul hazudik, így helyreigazítást is kértem. Az adófizetési kötelezettségemnek minden esetben pontosan eleget tettem, a vállalkozásaimnál folyó hatósági vizsgálatok soha nem állapítottak meg köztehertartozást. Tizenhat éves vállalkozó pályám alatt mindvégig a költségvetés nettó befizetője voltam, adó-visszaigénylésben, állami támogatásban soha nem részesültem és közbeszerzésen sem indultam soha, mindvégig színtisztán piaci alapon működő cégeket tulajdonoltam.

A listába minimum 10 millió forintos adótartozással lehetett bekerülni. Kisebb adótartozása sincs?

Semmilyen adótartozásom nincs és soha nem is volt, sőt, ezt az adóhivatal levelével kétséget kizáróan bizonyítani is tudom. Ebből egyértelműen kiderül, hogy az időközben új tulajdonoshoz került, volt vállalkozásom adótartozásáért semmilyen felelősséggel nem tartozom és az adóhivatal így értelemszerűen nem is keres rajtam közpénzt.

 

Egyes médiumokban mégis a cég adóhiányának felelőseként jelenítik meg…

Ezek a médiumok előszeretettel igyekeznek olyan látszatot kelteni, amivel befeketíthetik a Jobbik vezető politikusait. Az esetemben maga az adóhivatal igazolja, hogy nincs köztehertartozásom, mégis ezt állítják. Utólag helyreigazítás kérésére van lehetőségem, kérdés persze, hogy hányan olvassák majd el ezt és hányan az eredeti cikket…

A cégnek sem volt közteher tartozása?

Az eladás időpontjában semmilyen, az adóhivatal által kimutatott közteher tartozása nem volt, ezért nem is keresett rajtam közpénzt az adóhivatal. A köztehertartozást utólag, már a cég eladását követően mutatták ki, amikor a cég új tulajdonosai nem mutatták be az általuk átvett vállalkozások dokumentációit, ezért az adóhivatal az összes, nem ellenőrzött számlaforgalmat automatikusan adóhiányként könyveli el. De az ilyen módon kimutatott adóhiányért még az adóhivatal szerint sem én felelek.

Valóban cégtemetőnek adta el a céget?

Igen, de akkor ezt nem tudtam, a vásárlók pedig értelemszerűen nem közölték, hogy a nevükre került cégekkel különböző bűncselekményeket készülnek elkövetni. A felelősség kérdése ez ügyben is egyértelműen tisztázódott, hiszen az elkövetőt utolérte az igazságszolgáltatás, az ellene indult büntetőeljárásban beismerő vallomást tett és az ítélet jogerőre is emelkedett.